5 metod obnizania rachunkow za prad dzieki swiadomej filtracji. Jak to zrobic?

W obliczu kryzysu energetycznego, każde przedsiębiorstwo stara się wdrożyć takie procedury, które pozwolą mu na zaoszczędzenie na rachunkach za prąd. Twoje przedsiębiorstwo prawdopodobnie działa w ten sam sposób. Jeżeli zastanawiasz się w jaki sposób mógłbyś obniżyć swoje rachunki za prąd w kontekście filtracji mamy dla ciebie kilka dobrych odpowiedzi.  

Wystarczy, że wczytasz się w ten artykuł, a my opowiemy Ci jako praktycy tego rynku, jak możesz obniżyć swój comiesięczny, kwartalny, a nawet roczny rachunek za prąd wdarażając tylko kilka bardzo prostych operacji, które na pewno pomogą ci utrzymać odpowiedni bilans energetyczny firmie, a zatem zaczynamy. Co możesz zrobić dla swojej firmy, aby zużywała ona jak najmniej prądu? 

Nie ma niczego gorszego niż bardzo wysoki rachunek za prąd w kontekście działania przedsiębiorstwa. Firma, która utrzymuje bardzo wysokie rachunki za prąd, staje przed ogromnym dylematem, czy poszukiwać tańszych kontrahentów dostarczających tańsze surowce, a może pogorszyć jakość swoich produktów. Te dylematy są czasami tragiczne wręcz w rozrachunku i warto im przeciwdziałać, a okazuje się, że wiele można zrobić samodzielnie, bez udziału tak drastycznych rozwiązań. Filtracja, jak każdy system firmie jest podatna na to, aby można było ją zoptymalizować, a optymalizacja oznacza osiąganie tych samych celów. Jednak za pomocą takich działań, które doprowadzą ją do bardziej optymalnego zużycia energią wiele z tego, co znajduje się na naszych rachunkach za prąd to efekt właściwie tylko i wyłącznie naszych zaniedbań. A zatem zapraszamy Was w podróż przez nasz artykuł. Poprzez te działania, które możemy zrobić lepiej, a wiele wskazuje na to, że sam system filtracji tudzież wentylacji wymaga naszej uwagi i to w sposób szczególny. Jeżeli chcesz wiedzieć, co w Twojej wentylacji jest nie tak, powinieneś wpierw wykonać coś takiego jak audyt i niestety audyty jest. Jest to rzecz, którą robi się zdecydowanie za rzadko, a szkoda, bo nierzadko wyniki takich audytów wskazują na naprawdę duże uchybienia.

 

Audyt instalacji filtracyjnej

To co jest niesamowicie istotne w przypadku każdej instalacji filtracyjnej to audyt trzeba mieć na uwadze to, że w trakcie działania każdego systemu wentylacyjnego czy filtracyjnego. Może dojść do nieprzewidzianych wycieków. Wycieki powodują natomiast, że turbiny, czyli urządzenia, które zawiadują tym, iż wewnątrz znajduje się odpowiednie ciśnienie będą pracować z nadmiernym ciśnieniem. Wystarczy wyobrazić sobie, że sprzęt, którego moc znamionowa wynosi konkretną wartość musi pracować ciężej, może dochodzić więc do tego, że takowe turbiny będą zużywać się szybciej, a ponadto mogę może dochodzić do nieprzewidzianych awarii łożysk tudzież innych nieprzewidzianych sytuacji. Nie jest tajemnicą, że utrata ciśnienia w układzie niesie za sobą kolejne bardzo poważne implikacje. Wystarczy wyobrazić sobie, że nieszczelność w układzie wentylacyjnym czy filtracyjnym może powodować takie skutki jak przedostawanie się drobin, które nie są pożądane w strefie czystej do powietrza w takich miejscach jak przemysł metalurgiczny malarnie lakiernie. Tego typu drobiny mogą być śmiertelnie niebezpieczne dla ludzkiego zdrowia i życia. Mogą one wnikać w delikatne struktury takich urządzeń jak precyzyjne maszyny nakładające farby czy lakiery. A zatem mogą doprowadzać do ich awarii, które są bardzo często trudne w zdiagnozowaniu. Chyba nikt nie chciałby borykać się z tego typu rzeczami. Wystarczy audyt instalacji filtracyjnej po to, aby wiedzieć, że z naszą fabryką jest wszystko w porządku.

 

Audyt instalacji filtracyjnej powinno wykonywać się jak najczęściej pod nadzorem wyspecjalizowanych do tego osób, audyt instalacji filtracyjnej polega na rozpyleniu proszku o konkretnych kolorach, które są kontrastujące dla drobin, które są typowe w naszym przedsiębiorstwie po to, aby móc je w bardzo prosty sposób wyłapać za pomocą lampy UV Jeżeli znajdziemy takie drobiny w miejscach, w których one nie powinny były się znajdować, wtedy mamy zupełną jasność co do tego, co dzieje się w naszej fabryce i co powinno zostać naprawione. Każdorazowo po takim audycie należy sporządzić protokół, w którym wyszczególnione będą wszelkie uchybienia, a po tym należy przeprowadzić audyt raz jeszcze. Oczywiście po zlikwidowaniu powodów, dla których owe uchybienia powstały, jeżeli tym razem wszystko jest w porządku, możemy mówić o sukcesie, a fabryka działa w tym momencie już na pełnych obrotach.

 

Świadoma filtracja poprzez używanie właściwych filtrów

Bardzo istotne jest to, aby pamiętać, iż filtr, który jest potrzebny na wymiar takie wymiary mimo wszystko posiadał co do milimetra. Załóżmy, iż potrzebujemy maty filtracyjnej, która powinna być docięta na wymiar. Jeżeli o choćby o kilka milimetrów pokpimy sobie to jak powinna wyglądać dana mata filtracyjna - niestety, ale narazimy naszą firmę na to, że niewielkie drobiny będą przenikać przez te przestrzenie. Które niestety, ale wynikają wprost z tego, że nie dopilnowaliśmy tych kilku milimetrów wymiarów. Twoja firma zasługuje na to, aby korzystać z dobrodziejstw tak zwanej odpowiedzialnej filtracji, odpowiedzialna filtracja jest niczym innym jak odpowiedzialnym podejściem do tego, w jaki sposób nasze przedsiębiorstwa, nasze efekty pracy, oraz nasi pracownicy są chronieni przed możliwymi skutkami drobin, które nie są niepożądane w środowisku czystym. Jeżeli chcemy mieć pewność, że, wszystko to, co jest dla nas najważniejsze, jest chronione w odpowiedni sposób. Musimy pamiętać o tym, aby stosować reguły odpowiedzialnej filtracji.

 

Nie inaczej jest filtrami odpowiedniej jakości. Jeżeli wiemy, że w naszym przedsiębiorstwie istotne jest to, aby stosować filtry konkretnego producenta o konkretnej specyfikacji i konkretnymi fll certyfikatami.Nie możemy iść na kompromisy, owe certyfikaty oraz specyfikacje mówią czasami wprost o bezpieczeństwie naszej firmy, jeżeli chcemy, aby produkt, który nabywamy był niepalny lub odporny na otwarty ogień, musimy wybrać właśnie taki filtr. Jeżeli ważny jest dla nas to aby filtr był opatrzony wykonaniem antyelektrostatycznym trzeba zadbać o to, aby takie wykonanie właśnie w nim się znalazło. Jeżeli drobiny, które znajdują się w jego wewnątrz, poprzez wewnętrzne tarcie mogą doprowadzić do zaiskrzenia - a jeżeli taka iskra się pojawi, to, co znajduje się wewnątrz medium filtracyjnego… niestety, ale może ulec samozapłonowi.

 

Używanie tylko najlepszych filtrów

Jeżeli chcesz być pewien tego, że w Twojej firmie znajdują się filtry, które na pewno ochronią Ciebie i Twoją firmę, efekty Twojej pracy oraz Twoich pracowników przed niebezpiecznymi drobinami - wykorzystuj tylko najlepsze sprawdzone filtry FILTERM. Wierzymy w to, że jakość jest najważniejszym wyznacznikiem. Jeżeli chcesz skorzystać z tej jakości, sprawdź ofertę naszych filtrów, którą masz dostępną na stronie internetowej. Wierzymy w to, że świadomość filtracyjna czy tak zwana odpowiedzialna filtracja to nie tylko przeprowadzanie audytów. To nie tylko sprawdzanie czy instalacja jest w należytym stanie, to nie tylko dbanie o to, aby wszelkie filtry miał jak najlepsze atesty czy specyfikacje, ale przede wszystkim wybieranie tych filtrów, które są uznawane w branży jako najlepsze - zapytaj naszego eksperta o to, które filtry są uznawane za najodpowiedniejsze, a on z pewnością udzieli ci bardzo szerokiego komentarza na temat tego, w jakich zastosowaniach dany filtr sprawdzi się najlepiej. Wiadomo jednak, że nie każdy filtr doskonale sprawdzi się. we wszystkich typach przemysłów, więc opowiedz nam więcej o swoim biznesie, a my dobierzemy do twojego biznesu jak najlepszy filtr, który spełni twoje oczekiwania. Nie bój się nam powiedzieć o tym, co robisz. I do, czego będziesz wykorzystywać nasze filtry. Taka informacja na pewno będzie istotnym czynnikiem warunkującym to.Jak może wyglądać nasze relacje w przyszłości.

 

Konserwacja filtrów

Konserwowanie filtrów jest obowiązkiem każdej firmy, która posiada system wentylacyjny lub system filtracji. Jeżeli tego nie zrobimy, narażamy się na to, że filtr w pewnym momencie przestanie spełniać swoje zadanie, a jeżeli przestanie spełniać swoje zadanie, niestety narażamy się na to, że niebezpieczne, szkodliwe drobiny dostaną się prędzej czy później do strefy czystej. Chyba nikt nie chciałby, aby w pobliżu strefy czystej latały wewnątrz jakiekolwiek niebezpieczne drobiny, które mogłyby zagrażać naszym procesom produkcyjnym lub naszym pracownikom. Warto tego unikać, jeżeli widzimy, że coś dzieje się nie tak z naszymi filtrami powinniśmy reagować natychmiast. A natychmiastowe reagowanie nie zawsze jest tym momentem, w którym powinniśmy zacząć interesować się tym, co dzieje się z naszymi filtrami. Sporządźmy interwał wymian filtrów w taki sposób, abyśmy nie musieli borykać się z nieprzewidzianymi przestojami. Tutaj nie powinno być żadnych kompromisów.

 

Jeżeli czegoś nie wiemy - spytajmy ekspertów!

Eksperci to skarbnica wiedzy na temat branży filtracyjnej. Jeżeli nie jesteśmy pewni niektórych rzeczy, warto zapytać o nie osoby, które na tym dosłownie zjadły zęby. Jeżeli chcemy mieć system filtracyjny lub system wentylacyjny, który będzie optymalny pod kątem zużycia energii, dobrze jest zapytać rady osoby doświadczonej, a zatem nie bój się skorzystać z wiedzy ekspertów FILTERM. Nasi specjaliści są dostępni dla Ciebie cały czas. Odpowiadamy na pytania wielu Klientów i nie boimy się żadnego wyzwania. Jeżeli chcesz mieć pewność, że wszystkie procesy w Twojej firmie będą pracować tak, aby dawać Tobie istotne wartości w kontekście jak najniższych rachunków za prąd. Skontaktuj się z nami, czekamy na twoje mejle, czekamy na twój telefon, czekamy na jakikolwiek sygnał swojej strony: będziemy wdzięczni za to, że chcesz z nami współpracować.