FILTRY KIESZENIOWE I FILTRY KASETOWE

Filtr kieszeniowy do lakierni Obowiązkowy stopień filtracji w kabinach lakierniczych

Wkłady kieszeniowe do malarni i lakierni

Filtry kieszeniowe i kasetowe FILTERM produkowane są we wszystkich klasach filtracyjnych G2-F9. Ramki mogą być wykonane z metalu lub tworzywa sztucznego.
Wymiary filtra kieszeniowego i ilość kieszeni jest standardowa lub według wskazań klienta.


Gdzie stosuje się filtry kieszeniowe i kasetowe?

Fakt, iż są to rozwiązania niesamowicie uniwersalne pozwala nam stwierdzić, że zasadniczo nie ma zastosowania, w którym by się w jakimś stopniu nie sprawdziły. Widzieliśmy już bowiem implementację ich w salach operacyjnych, restauracjach, centrach handlowych oraz zakładach produkcyjnych różnego typu. Pełnią tam rolę separatora niekorzystnych cząstek z powietrza, w tym olejów. Docelowo są one stosowane wszędzie tam, gdzie istnieje system wentylacyjny narażony na działanie różnych czynników niekorzystnych - na przykład drobiny lakierów, olejów, czy pyłów - między innymi w firmach z sektora meblarskiego, wytwórczego i wielu innych.

Filtry kasetowe będą świetne w przypadku, gdy nie ma w przedsiębiorstwie miejsca na bardzo rozbudowane systemy filtracyjne. Jako że oferują one bardzo wysoką skuteczność w walce z pyłami i jednocześnie - nie zajmują dużo miejsca: filtry kasetowe są bardzo dobrym wyborem, gdy zależy nam na oszczędności miejsca. Co więcej, bardzo często tego typu akcesoria filtracyjne stosuje się w klimatyzatorach oraz wentylatorniach.


Co warto wiedzieć o stosowaniu filtrów kieszeniowych i kasetowych?

Zarówno jeden jak i drugi typ filtra to akcesoria niezwykle odporne i trwałe - tym samym, w odpowiednich warunkach mogą pracować bardzo długo. Koszty eksploatacji tego typu filtrów nie są wysokie z uwagi na powyższe cechy, a ich serwis - mało uciążliwy. Warto wiedzieć o tym, że prosta instalacja filtrów kieszeniowych i kasetowych powoduje, że może je aplikować personel po minimalnym przeszkoleniu - chronić przedsiębiorstwo przed przestojami. Dodatkowo, ich przechowywanie jest bardzo proste - wystarczy do tego minimum przestrzeni magazynowej.

Trwałość oprócz filtrów kieszeniowych jest domeną także filtrów kasetowych, które łatwo się montuje i demontuje, nie występuje ryzyko ich uszkodzenia w trakcie prac serwisowych. Połączenie włókniny syntetycznej lub papieru filtracyjnego (z włóknem szklanym) z nietypową budową polegającą na zagięciach i jednakowymi odstępami między nimi warunkują wysoką żywotność i trwałość. Efektywna powierzchnia filtracyjna jest dużo większa w przypadku tych filtrów właśnie ze względu na wspomniane zagięcia, zwielokrotniające dostępny obszar wyłapujący zanieczyszczenia.

Typy i rodzaje filtrów kasetowych i kieszeniowych

W ofercie mamy wszystkie rodzaje filtrów kieszeniowych również w wykonaniu antystatycznym oraz ze sztywnymi kieszeniami.
Filtry kasetowe mogą być płaskie lub plisowane. W zależności od wymagań klienta z jedną bądź dwoma siatkami.
W zapytaniu prosimy o podanie wymiarów filtra oraz klas filtracyjnych.
Kaseta filtracyjna Plisowane materiały filtracyjne w obudowie z blachy lub tworzywa