FILTRY PATRONOWE 

Filtr do lakierni proszkowej Niezbędna pozycja w filtracji w lakierniach proszkowych

Filtry do lakierni proszkowych

Patrony FILTERM to często stosowane wkłady w lakierniach proszkowych.

Wkłady patronowe bardzo dobrze również w kontekście lakierni proszkowych. Lakiernie to miejsca, gdzie pracuje się z materiałami, których pyły mogą być łatwopalne. Stosuje się wtedy patronowe wkłady z zabezpieczeniem anty-elektrostatycznym, które zapobiega powstawaniu mikroskopijnych wyładowań, które mogą doprowadzić do zapłonu niebezpiecznego materiału i pożaru. Wkłady patronowe zatem nie są jedynie rozwiązaniem, które likwiduje zanieczyszczenia z powietrza, ale również bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo całego zakładu.


Typy filtrów patronowych w lakierniach proszkowych

Najbardziej popularnym kształtem filtrów patronowych jest walec, ale w ofercie posiadamy również filtry stożkowe, owalne oraz o kształcie płaskim.
Przykładowym zastosowaniem filtrów patronowych są miejsca wymagające odpylania różnych procesów np. śrutowanie, polerowania, czy też malowania proszkowego.

Filtry patronowe różnią się wymiarami, powierzchnią filtracyjną, materiałem oraz sposobem mocowania.  W zależności od Państwa potrzeb, FILTERM oferuje różne konfiguracje filtrów patronowych do lakierni. Serdecznie zapraszamy do kontaktu!
Wkład do lakierni proszkowych Filtry do malarni proszkowych najczęściej wykonane są z celulozy lub poliestru