FILTRY PATRONOWE 

Filtr do lakierni proszkowej Niezbędna pozycja w filtracji w lakierniach proszkowych

Filtry do lakierni proszkowych

Filtry patronowe FILTERM to często stosowane wkłady w lakierniach proszkowych.

Wkłady patronowe są dobrze znane również w kontekście lakierni proszkowych. Lakiernie to miejsca, gdzie pracuje się z materiałami, których pyły mogą być łatwopalne. Stosuje się wtedy patronowe wkłady z zabezpieczeniem anty-elektrostatycznym, które zapobiega powstawaniu mikroskopijnych wyładowań, które mogą doprowadzić do zapłonu niebezpiecznego materiału i pożaru. Wkłady patronowe zatem nie są jedynie rozwiązaniem, które likwiduje zanieczyszczenia z powietrza, ale również bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo całego zakładu.


Filtr patronowy może występować w wersji mobilnej oraz stacjonarnej. Stacjonarny oznacza, że element instalacji filtracyjnej jest montowany z myślą o jego nieprzenoszeniu. Natomiast mobilny pozwala na przenoszenie urządzenia tak, aby w zależności od potrzeb instalować w różnych pomieszczeniach lub sektorach. Ogromną zaletą filtrów patronowych jest to, że nadają się zarówno do użytku wewnętrznego jak i zewnętrznego. Filtry patronowe mogą zostać zregenerowane na wiele sposobów. Najpopularniejszymi są: działanie sprężonego powietrza (najczęściej w formie impulsów) oraz za pomocą tzw. “Rewersji”. Mechanicznie należy odwrócić podmuch działający na filtr, przez co drobiny zostaną wypchnięte z filtra. Sprężone powietrze dla układu oczyszczania filtrów patronowych musi charakteryzować się odpowiednimi parametrami.

Typy filtrów patronowych w lakierniach proszkowych

Najbardziej popularnym kształtem filtrów patronowych jest walec, ale w ofercie posiadamy również filtry stożkowe, owalne oraz o kształcie płaskim.
Przykładowym zastosowaniem filtrów patronowych są miejsca wymagające odpylania różnych procesów np. śrutowanie, polerowania, czy też malowania proszkowego.

Filtry patronowe różnią się wymiarami, powierzchnią filtracyjną, materiałem oraz sposobem mocowania. W zależności od Państwa potrzeb, FILTERM oferuje różne konfiguracje filtrów patronowych do lakierni.  Zapraszamy do kontaktu!

Wkład do lakierni proszkowych Filtry do malarni proszkowych najczęściej wykonane są z celulozy lub poliestru