WŁÓKNINA FILTRACYJNA I MATA FILTRACYJNA

Mata filtracyjna Bardzo popularna mata filtracyjna Filterm

Maty do lakierni i malarni

Maty filtracyjne FILTERM oferowane są w różnych klasach filtracyjnych. Najbardziej popularne to włókniny filtracyjne w klasach G2/EU2  ISO coarse 50%, G3/EU3 ISO coarse 60%, G4/EU4 ISO coarse 65% oraz M5 ePM10 50%. Potocznie określane jako filtry wstępne lub zgrubne.

Gramatura i budowa mat filtracyjnych

Zróżnicowana gramatura przy zachowaniu progresywnej budowy zapewnia wysoką chłonność oraz skuteczność włóknin filtracyjnych.
Zbudowane są w 100% z nierozerwalnych włókien poliestrowych  łączonych termicznie w technice wielowarstwowej. 

Jakie jest zastosowanie włóknin filtracyjnych?

Przeznaczenie włóknin filtracyjnych to najczęściej filtracja zgrubna w lakierniach, instalacjach wentylacyjnych ogólnych, użyteczności publicznej, biurach, fabrykach, systemach klimatyzacji i sprzęcie. Filtry doskonale nadają się do filtracji dużej objętości mocno zanieczyszczonego powietrza. Ważną cechą jest wysoka zdolność zatrzymywania pyłu przy niskim spadku ciśnienia i zachowaniu długiej żywotności. 

Włókniny nie pozwalają osadzać się agresywnym elektrochemicznie cząstkom na elementach ruchomych w wentylacji oraz w delikatnych komponentach elektronicznych. Jakiekolwiek zabrudzenia w tych elementach mogą skutkować poważnymi awariami, których diagnoza oraz usunięcie będą bardzo uciążliwe. Przedsiębiorstwo nie może pozwolić sobie na takie niespodzianki - dobrze jest zapobiegać im zawczasu.


Włókniny filtracyjne i maty filtracyjne zgodne według klasy filtracji EN 779:2012, ISO 16890 oraz trudnopalności według  (DIN 53438-F1). Włókniny są wolne w 100 % od silikonu.

Wymiary rolek włóknin

Maty filtracyjne sprzedajemy w standardowych rolkach o wymiarach:
2m (szerkość) x 20mb (długość).
Na specjalne zamówienie dostępne są maty o innych szerokościach lub docięte na formaty.

W naszej ofercie mamy również włókniny filtracyjne w wyższych klasach filtracyjnych F6, F7 oraz maty Paint Stop.

Szczególnym typem włókniny filtracyjnej jest włóknina Paint Stop, o progresywnej budowie i zaznaczonych częściach: wlotowej oraz wylotowej. Pozwala to na intuicyjny, prawidłowy montaż nawet przez nieprzeszkolonego do tego celu pracownika. Włóknina Paint Stop jest niezwykle trwała oraz bezkompromisowa w walce z zanieczyszczeniami pochodzącymi z farb, lakierów oraz klejów.


Włókniny przeciw zapachom do kabin lakierniczych

Dostępne są również włókniny węglowe, włókniny impregnowane węglem aktywnym oraz włókniny dezodoryzujące.
Włóknina filtracyjna do lakierni Włókniny stosowane w ścianach i automatach lakierniczych