FILTR COLUMBUS PAPIEROWY

Columbus Eurosupra 5 warstw papieru Kraft z 1 warstwą włókniny to gwarancja najwyższej skuteczności
Columbus High Cap 8 warstw ciętego papieru pod różnym kontem to gwarancja dużej chłonności
Filtry papierowe Columbus Lakiernia stosująca wielowarstwowe filtry Columbus CI

Maty filtracyjne Columbus do lakierni

Filtry wielowarstwowe Columbus to jedne z najbardziej skutecznych mat filtracyjnych na rynku używane na ścianach, w kabinach i automatach lakierniczych. FILTERM jako czołowy dostawca filtrów w Europie umożliwia dystrybucję rozwiązań Columbus.

Columbus Industries to firma powstała w 1965 roku i znana jest z produktów, które doskonale realizują potrzeby klientów na rynku filtracyjnym. Najbardziej kojarzy się owe przedsiębiorstwo z bardzo efektywnych filtrów PcPleat przeznaczonych głównie dla lakierni. To rozwiązanie, które stało się niejako standardem na rynku, zapoczątkowując serię innych, podobnych produktów. Nie jest jednak tajemnicą fakt, iż firma ta jest liderem jakości, oferując swoje filtry właściwie na całym świecie. Trudno jest znaleźć kraj, w którym fabryka nie korzysta z produktów Columbus Industries.

 

Jednak Columbus to nie tylko PcPleat - niezwykle ciekawym produktem firmy Columbus są również maty filtracyjne papierowe, albo po prostu filtry papierowe wielowarstowe. Stoją za nimi patenty, które dotyczą autorskich technologii doskonale sprawdzających się w różnych zastosowaniach przemysłowych. - poszukujesz innego filtra Columbus? Zapytaj nas o niego!

Adaptacja instalacji do filtrów Columbus

Warto wiedzieć, że w przypadku mat filtracyjnych Columbus, możliwe jest stosowanie ich zamiennie z typowymi włókninami. Co trzeba zrobić w takiej sytuacji? Zasadniczo nic wielkiego - w przypadku mat, wystarczy zdemontować wcześniej stosowaną i w jej miejsce, zgodnie z poprzednimi wymiarami, zainstalować matę filtracyjną od Columbus Industries. I to właściwie koniec adaptacji. Warto wiedzieć również o tym, że maty od Columbus świetnie nadają się do stosowania w dwustopniowych systemach filtracji. To, czy będziemy stosować je jako filtracja wstępna czy wtórna - nie ma większego znaczenia. Wszystko zależy od projektu instalacji filtracyjnej i tego, gdzie możemy realnie zastosować taką matę.  

Możliwe jest także stosowanie filtrów wielowarstwowych Columbus w miejscach, gdzie wykorzystywało się filtry z plisowanego kartonu. W takiej sytuacji warto zadbać o ramy adaptacyjne, które są dostępne w ofercie FILTERM.


Wymiary filtrów papierowych wielowarstwowych Columbus

Dostępne rolki:
106 cm x 10 mb  oraz formaty cięte na wymiar.

Rolki pakowane są w mocne foliowe worki. Przed instalacją filtra należy matę lekko rozciągnąć. Oznaczone są kolorową etykietą wskazującą  typ i rodzaj.

Charakterystyka oryginalnych mat filtracyjnych Columbus Industries

Filtry Columbus to idealny zamiennik mat poliestrowych, włókniny Paint Stop oraz filtrów kartonowych harmonijkowych. Filtry zbudowane są z kilku warstw ciętego niepalnego papieru KRAFT. Dostępne w różnych konfiguracjach ilości warstw papieru i jego ułożenia. 

Chłonność mat Columbus to od 12 do 25 kg dla m2 w zależności od typu.

Najbardziej popularne to filtry Columbus:
  • 6 warstw papieru E42336R 
  • 8 warstw papieru E42338HC -  E42338HCSLV
  • 5 warstw papieru z dodatkową 1 warstwą włókniny filtracyjnej E423362 .
Filtry Columbus Eurosupra dobierane są w zależności od aplikacji, rodzaju natrysku, częstotliwości wymian oraz skuteczności. 
Oryginalnie używane w większości automatów Cefla. 
Funkcjonalność mat filtracyjnych Columbus dopełnia ich trudno palność co wyróżnia filtry na tle innych materiałów filtracyjnych stosowanych w lakierniach.

Jakie są zalety mat filtracyjnych Columbus?

  • uniwersalność
  • chłonność
  • łatwa instalacja
  • skuteczność
  • bezpieczeństwo
  • oszczędność
  • niskie koszty eksploatacji

Do jakich lakierni papierowe filtry Columbus?

Filtrów papierowych Columbus można używać w każdych warunkach i w każdym zakładzie lakierniczym. Wiele warstw oznacza większą głębokość, większą pojemność i stały optymalny przepływ powietrza. Unikalna struktura filtra Columbus zapewnia nie tylko bardzo dużą pojemność, ale także skuteczność zatrzymywania rzędu 96-98%. Konstrukcja warstw zapewnia optymalny ciągły przepływ powietrza w trakcie całego okresu eksploatacji filtrów. Pozwala to utrzymać w doskonałym stanie miejsce, w którym wykonywane jest malowanie natryskowe. Niski opór zmniejsza zużycie energii, a w konsekwencji emisję CO2.

Filtr wielowarstwowy Specjalny papier w połączeniu z włókniną to idealny zestaw filtracyjny
Filtr Columbus High Capacity Grubo cięty stopniowany papier pozwala osiągnąć wysoką skuteczność i chłonność
Filtry papierowe Columbus
Ekologiczne rozwiązanie do malarni