FILTR KIESZENIOWY I FILTR KASETOWY

Filtr kieszeniowy Filtry dostępne we wszystkich klasach filtracji. Różne wymiary i długość kieszeni

Kasety i kieszenie filtracyjne

Filtry kieszeniowe i kasetowe FILTERM produkowane są wszystkich klasach filtracyjnych G2(EU2), G3(EU3), G4(EU4), M5, F6, F7, F9. Ramki mogą być wykonane z metalu lub tworzywa sztucznego. Najbardziej popularne grubości ramek to 20 mm i 25 mm. Filtry mogą posiadać od jednej do kilkunastu kieszeni w przypadku filtrów multi-kieszeniowych. 

Filtr kieszeniowy typy i budowa

Wymiary filtra kieszeniowego i ilość kieszeni jest standardowa lub według wskazań klienta. Najczęściej stosowane filtry to 592x592 lub 287x592 przy długości kieszeni 300 lub 600 mm.
W ofercie mamy wszystkie rodzaje filtrów kieszeniowych również w wykonaniu antystatycznym, ze sztywnymi kieszeniami oraz odporne na wysokie temperatury.

Zastosowanie filtrów kasetowych

Zastosowanie filtra kasetowego nie jest wcale takie oczywiste - głównie z tego powodu, że jest to rozwiązanie niezwykle uniwersalne. Obserwowaliśmy już implementację takich filtrów w hotelarstwie, sektorze gastronomicznym oraz w wyspecjalizowanych zakładach mechanicznych. Tam odpowiadały one za wyłapywanie tłustych drobin oraz wilgoci.  Warto wspomnieć o tym, że w przypadku filtrów kasetowych, ich wymiana jest stosunkowo prosta i nie wymaga specjalistycznych umiejętności. Personel po krótkim przeszkoleniu będzie w stanie samodzielnie i skutecznie wymienić filtr kasetowy.  

Jednak ich głównym zastosowaniem są systemy wentylacyjne oraz branża lakiernicza. Niemniej, widzieliśmy również tego typu rozwiązania w branży farmaceutycznej oraz… na salach operacyjnych.

W przypadku konieczności pracy filtra kasetowego w trudnych warunkach, bardzo często obserwuje się podejście, wedle którego taki właśnie filtr sprowadza się do roli filtra wstępnego. W takiej sytuacji, filtr kieszeniowy zabezpiecza resztę systemu filtracyjnego przed przedwczesnym zużyciem lub zniszczeniem - szczególnie, gdy mowa jest o naprawdę trudnych warunkach atmosferycznych lub środowiskowych.Jakie są typy filtrów kasetowych?

Filtry kasetowe mogą być płaskie lub plisowane. Do najbardziej popularnych należą plisowane w "Z" linie dzięki czemu powierzchnia filtracyjna jest zwiększona. W zależności od wymagań klienta z jedną lub dwoma siatkami. Wypełnienie to minipleat lub włóknina syntetyczna. Grubość ram od 10mm do 150 mm. Na specjalne zamówienia wykonujemy filtry według wskazań klienta. Jest możliwość zamocowania uziemienia na ramach.

Zapytania i zamówienia filtrów kieszeniowych- co podać?

W zapytaniu prosimy o podanie wymiarów filtra, klas filtracyjnych, ilości oraz szczególne uwagi jeśli takie są. Filtry kasetowe jak i kieszeniowe są produkowane pod konkretne zamówienie. Pakowane w kartony lub paletowo. 
Filtr kasetowy Filtry z plisowanyn materiałem filtracyjnym zabezpieczone siatką w obudowie metalowej