FILTR KOMPAKTOWY I FILTR HEPA

Filtr kompaktowy Wkłady o bardzo wysokiej skuteczności. Standardowe wymiary oraz filtry na zamówienie

Wkłady skuteczne kompaktowe i HEPA

Filtr kompaktowy charakteryzuje się szczególnie skonstruowanym rodzajem materiału. Są to włókna łączone na “mokro”, co skutecznie zatrzymuje zanieczyszczenia wewnątrz filtra. Dba się o to, by tego typu konstrukcja miała korzystny współczynnik przepływu powietrza - bez generowania niekorzystnych oporów. Plisowana konstrukcja sprawia, że charakteryzują się one ogromną powierzchnią filtracyjną, jednocześnie zapewniając bezkompromisową skuteczność i wysoką trwałość.


Filtry kompaktowe i HEPA 
FILTERM dostępne w klasach F6(M6)-F9 oraz filtry HEPA w klasach H10-U17.
To filtry najbardziej skuteczne, stosowane jako ostatni etap filtracji. 

Wymiary i budowa filtrów kompaktowych

Najbardziej popularny wymiar filtrów kompaktowych:
  • 592x592x292 mm, 
  • 592x490x292 mm,
  • 592x292x292 mm.
Medium filtracyjne w filtrach kompaktowych to wysokiej jakości plisowane mikro włókno szklane. Ramy są najczęściej wykonane z tworzy sztucznego. Przy filtrach Hepa może to być również metal i mdf.

Filtry HEPA

HEPA to skrótowiec oznaczający “wysokowydajny filtr powietrza” (z ang.). Jego wynalezienie ma bardzo ciekawą historię - otóż naukowcy, poszukując możliwości upakowania materiału rozszczepialnego w bombie nuklearnej, przy okazji opracowali usiatkowanie wewnątrz takiego właśnie filtra (zauważyli możliwość wykorzystania tego w budowach tkanin). Można więc powiedzieć, że filtr HEPA ma “bombową” historię - pewne jest jednak również to, że charakteryzuje się “bombową” skutecznością w walce z pyłami. "HEPA" ma ścisły zestaw wymagań: w Europie filtry HEPA muszą usuwać 99,95% (ISO) cząstek stałych. W USA muszą usuwać 99,97% cząsteczek.

Gdzie są stosowane filtry kompaktowe?

Zastosowanie filtrów kompaktowych i filtrów hepa jest co raz bardziej rozległe począwszy od instalacji wentylacji, przez lakiernia i malarniach po procesy filtracji w farmacji oraz budynki użyteczności publicznej.

Jakie są zalety filtrów kompaktowych?

  • wysoka skuteczność,
  • wytrzymałość,
  • długa żywotność,
  • niski spadek ciśnienia.
Filtr Hepa Filtry ostateczne o bardzo wysokiej skuteczności, wychwytujące najmniejsze frakcje