WOREK FILTRACYJNY

Worki filtracyjne Worki do wszystkich rodzajów odpylaczy, konfekcjonowane z różnych materiałów filtracyjnych

Worki i kieszenie filtracyjne

Worki filtracyjne, rękawy filtracyjne oraz kieszenie filtracyjne FILTERM to najczęściej stosowane wkłady w procesie filtracji. Oferujemy worki filtracyjne do wszystkich modeli odpylaczy z oryginalnych materiałów oraz specjalnie dobranych.

Z jakich materiałów wykonane są worki filtracyjne?

Włókniny filtracyjne z których konfekcjonowane są worki filtracyjne mogą posiadać różne obróbki np. olejo i wodoodporne, antystatyczne, iskroodporne lub teflonowane.
Włókniny i tkaniny dobierane są w zależności od rodzaju pyłu, skuteczności filtra, temperatury pracy oraz właściwości pyłu. Bardzo ważne jest odpowiednie zmywiarowanie worka oraz określenie aplikacji przy której odpylacz pracuje. 
Najpopularniejsze włókniny to poliester, polipropylen, m-aramid, PTFE oraz tkaniny poliestrowe. Nasza oferta to również mniej popularne ale nie mniej dobre materiały filtracyjne jak poliester pokryty aluminium czy tkaniny bezszwowe.

Wykonanie worków filtracyjnych

Worki mogą być zszywane lub zgrzewane. Dodatkowo istnieje opcja zabezpieczenia szwów. Użyte włókniny filtracyjne są testowane i certyfikowane. W ofercie mamy również worki filtracyjne z atestem do przemysłu spożywczego. Rodzaje mocowania jak snapring-pierścień rozprężny, sznur, uszczelka czy zawiesia są dostosowane do rodzaju instalacji czy koszy wsporczych. Strona robocza może być zewnętrza lub wewnętrzna. Wykonanie worka od drugiej strony to najczęściej pojedyncze lub podwójne denko, zszyte na płasko lub z otworem.


Co podać w zapytaniu o worki filtracyjne?

- producenta i typ filtra,
- wymiary worka filtracyjnego (średnica lub szerokość na płasko, długość)
- sposób mocowania,
- wykonanie góry i dołu worka,
- stronę roboczą (wewnętrzna czy zewnętrzan)
- temperaturę pracy chwilowa/stała oraz właściwości pyłu,
- rodzaj zastosowanego aktualnie materiału, dodatkowe obróbki i wykończenia,
-problemy jeśli takie występują przy obecnie stosowanych workach,
-ilość.

Worki filtracyjne i zbiorcze do odciągów trocin

Naszą ofertę dopełniają worki do odciągów trocin. Średnica i długość oraz typ mocowania worka według wskazać klienta. W ofercie opaski zaciskowe oraz mocne wielorazowe worki dolne zbiorcze z uchwytami do przenoszenia.

Nie tylko worki do filtracji suchej ale również i mokrej.

Bogata oferta jest uzupełniona o worki do filtracji mokrej i cieczy wykonana siatki nylonowej, poliestru oraz polipropylenu. Mocowanie na pierścienie samo-uszczelniające, opaski lub drut. Długość i średnica zależne od rozmiaru lub według wskazań klienta. Skuteczność od 1 do 300 mikronów.

Worki anodowe i katodowe dla zakładów galwanizacyjnych.

Często stosowane w przemyśle galwanicznym jako ochrona anod. Worek filtruje osady oraz szlam gdy  gdy anoda się rozpuszcza w elektrolitach. Najczęściej stosowany jest polipropylen lub poliester. W ofercie wszystkie rodzaje worków na anody, katody oraz kosze tytanowe i kolumny filtracyjne. Profesjonalne worki na filtry świecowe.

Dowiedz się więcej:

Worki filtracyjne - wszystko, co musisz o nich wiedzieć.

Kosze wsporcze i elementy filtrów

W naszej ofercie posiadamy również różne rodzaje  koszy wsporczych i mat dystansujących. Dostępne są wszystkie rodzaje akcesoriów do montażu jak opaski zaciskowe na różną średnicę, dekle, zawory i części zamiennych filtrów. Akcesorium może być ocynkowane jak również wykonane ze stali nierdzewnej.
Kosze wsporcze Kosze jedno i wielocześciowe, różne mocowania i wykonania

Do jakich producentów odpylaczy oferujemy worki filtracyjne?

Dostarczamy worki filtracyjne do nietypowych i nie często spotykanych instalacji, jak również tych najbardziej popularnych:

Aagaard,  Ameco, 
Beth, BMD Garant,  
Cattinair,  DCE, 
Nederman,  Dantherm, DISA,
Neu, Intensiv, 
Infastaub, Isowent, 
JKF, Lühr,
Moldow, Nestro,  
Scheuch, Schuko.