Kasety i worki  Nederman  NF NFS FMK  

Worki filtracyjne Superbag Worki używane w filtrach Disa, Dantherm, Nederman

Worek filtracyjny Superbag

W naszej ofercie posiadamy bezszwowe worki filtracyjne Superbag. Główna zaleta worków Superbag to wytrzymałość dzięki bezszwowemu wykonaniu, elastyczność, wysoka zdolność regeneracji oraz duża przepuszczalność przy zachowaniu odpowiedniej skuteczności. Wszystkie worki superbag są antystatyczne.

W jakich instalacjach stosowane są worki Superbag?

Worki superbag używane są jako oryginalnie zamontowane w wielu instalacjach firmy Nederman (dawniej Disa, Dantherm).

Czym jest odpylacz?

Odpylacze zostały stworzone w roli urządzeń służących do usuwania cząstek stałych (w tym aspekcie: pyłów) lub kropelek cieczy z gazów, które transportują wspomniane zanieczyszczenia. W naszych głównych zastosowaniach mówimy głównie o odpylaczach filtracyjnych, gdzie przepuszcza się strumień zanieczyszczonego gazu przez filtry (m. in. kasety NF oraz Superbagi). To właśnie tutaj znajduje się najwyższa skuteczność filtracji (od 95 do 99,9%) - co zależy od jakości oraz rodzaju materiału filtracyjnego. Spadki ciśnienia w takim odpylaczu wynikają wprost od stopnia wydzielania pyłu oraz zapełnienia używanego filtra. Odpylacze stosuje się w przeróżnych branżach - między innymi tam, gdzie dochodzi do obróbki drewna, przemyśle cementowym, chemicznym oraz tam, gdzie istnieje związek procesów produkcyjnych z obecnością tworzyw sztucznych.

Kaseta filtracyjna do filtrów NFK Nederman

Kaseta filtracyjna NF stosowana jest do odpylania (implementowana jest w odpylaczach) w celu wsparcia systemu filtracji podczas obsługi procesów przemysłowych (różnego rodzaju - od procesów metalurgicznych do obróbki różnych materiałów). Stosowane są szeroko w odlewnictwie, ciepłownictwie, w obsłudze pieców, przemyśle ceramicznym oraz metalurgicznym. Jako że nie wpływają one w sposób istotny na przepływ powietrza w instalacji filtracyjnej, są one doceniane przez naszych klientów w kontekście m. in. oszczędności energii elektrycznej poprzez niewytwarzanie istotnych oporów.

Kasety filtracyjne NF
mogą być 4 rzędowe lub 6 rzędowe.
Filtry używane są w wielu instalacjach Nederman - Dantherm - Disa.


Kaseta Filtracyjna Nederman NF Łatwy montaż przy zachowaniu dużej powierzchni filtracyjnej

Jakie typy kaset i materiały?

Materiał dobierany odpowiednio dla procesu filtracji, potrzeb klienta i właściwości pyłu.
Najbardziej popularne to kasety filtracyjne: NF100, NF130, NF141, NF142, NF143, NF180, NF181. W sprzedaży mamy oryginalne filtry spełniające wszystkie normy oraz części zamienne do filtrów NFK.

Kaseta filtracyjna jest zaawansowanym produktem filtracyjnym, który zachowuje ogromną powierzchnię filtracyjną dzięki skomplikowanej budowie medium, zachowującym jednak prostotę montażu. Właściwie każdy pracownik po krótkim przeszkoleniu będzie w stanie samodzielnie wymienić kasetę filtracyjną. Tym samym zachowuje się wysoką skuteczność kaset filtracyjnych oraz możliwość niemal bezprzerwowego działania istotnych elementów przedsiębiorstwa.
Filtry Nederman Wszystkie rodzaje filtrów kasetowych do instalacji Nederman
Wkład Nederman

Wkłady filtracyjne Nederman

Nasza oferta to oprócz worków Superbag i kaset filtracyjnych  wszystkie wkłady, worki i filtry patronowe dla instalacji Nederman (dawniej Disa, Dantherm).