FILTR KARTONOWY 

Filtr kartonowy harmonijkowy Najbardziej popularne filtry do ścian lakierniczych
Filtr kartonowy Filtry używane jako pierwszy stopień filtracji.

Filtry harmonijkowe do ścian lakierniczych

Filtry kartonowe harmonijkowe labiryntowe są wykorzystywane w lakierniach, ścianach, automatach lub kabinach natryskowych. Filtry kartonowe popularność zyskały dzięki łatwej instalacji oraz niskiej cenie przy zachowaniu chłonności i skuteczności.

W jakich opakowaniach można kupić filtry kartonowe?

Oferujemy filtry kartonowe harmonijkowe w rozmiarach:
0,75 m x 13 mb,
0,9 m x 11 mb,
1 m x 10 mb.
W każdym opakowaniu 10m2.

Działanie i stosowanie filtrów do ścian lakierniczych i natryskowych

Filtr kartonowy harmonijkowy to pierwszy etap filtracji w wielu stanowiskach natryskowych oraz ścianach lakierniczych. Za filtrami jako drugi stopień filtracji montowana jest mata paint stop dostępna również w sprzedaży.


Filtry kartonowe labiryntowe plisowane działają na zasadzie wykorzystywania siły odśrodkowej. Cząstki farby lub lakiery w strumieniu powietrza dzięki budowie labiryntowej filtra wielokrotnie zmieniają kierunek i osadzają się w środku.  Kolejne ruchy zapewniają osadzanie się cząstek na dnie krawędzi kartonu, podczas gdy przepływ powietrza kontynuuje swój ruch.

Specjalnie zaprojektowany filtry kartonowy nadaje się do filtracji przemysłowej w poziomych lub pionowych kabinach lakierniczych.

Ze względu na swój kształt V i przesunięcie otworów, zachowuje do 16 kg na m2.
Ponadto dzięki plisowanemu filtrowi tekturowemu zapobiegającemu nadmiernemu rozpylaniu strumień powietrza pozostaje stały, podczas gdy na konwencjonalnych filtrach rozpylany strumień wysycha i zatyka się na powierzchni, co powoduje znaczną utratę prędkości powietrza. .

Jakości zastosowanych materiałów (specjalnie wytwarzanego papieru z recyklingu, kleje na bazie wody) nadaje  sztywność filtrów.

Jakie są zalety filtrów kartonowych?

Wspomniane zalety filtrów kartonowych to wysoka wydajność i skuteczność przy prostym montażu.

Wkład jest ekologiczny, łatwo się magazynuje a koszty transportu nie są wysokie.

Dowiedz się więcej:

Filtry kartonowe w przemyśle lakierniczym


Skontaktuj się z nami!