FILTR KARTONOWY DO LAKIERNI

Filtr kartonowy harmonijkowy Najbardziej popularne filtry do ścian lakierniczych

Filtry harmonijkowe labiryntowe do ścian lakierniczych

Filtry kartonowe harmonijkowe labiryntowe są wykorzystywane w lakierniach, ścianach, automatach lub kabinach natryskowych. Filtry kartonowe popularność zyskały dzięki łatwej instalacji oraz niskiej cenie przy zachowaniu chłonności i skuteczności.  Najczęściej stosuje się je w branży lakierniczej, ale nie tylko. Coraz częściej można je zauważyć również wszędzie tam, gdzie pracuje się z klejami, teflonami, olejami: a zatem skorzysta z nich również branża meblarska, metalurgiczna oraz automotive.

W jakich opakowaniach można kupić filtry kartonowe?

Oferujemy filtry kartonowe harmonijkowe w standardowych rozmiarach:
  • 0,75 m x 13 mb,
  • 0,90 m x 11 mb,
  • 1,00 m x 10 mb.
W każdym opakowaniu 10m2.

Na życzenie również dostępne inne niestandardowe wymiary jak:
  • 0,50 m x 10 mb,
  • 0,70 m x 13 mb,
  • 1,10 m x 8,40 mb, 
  • 1,20 m x 8,40 mb,
  • 1,25 m x 8,40 mb.

Działanie i aplikacja filtrów do ścian lakierniczych oraz natryskowych

Filtr kartonowy harmonijkowy to pierwszy etap filtracji w wielu stanowiskach natryskowych oraz ścianach lakierniczych. Za filtrami jako drugi stopień filtracji montowana jest mata paint stop dostępna również w sprzedaży.


Filtry kartonowe labiryntowe plisowane działają na zasadzie wykorzystywania siły odśrodkowej. Cząstki farby lub lakiery w strumieniu powietrza dzięki budowie labiryntowej filtra wielokrotnie zmieniają kierunek i osadzają się w środku. Kolejne ruchy zapewniają osadzanie się cząstek na dnie krawędzi kartonu, podczas gdy przepływ powietrza kontynuuje swój ruch.

Specjalnie zaprojektowany filtry kartonowy nadaje się do filtracji przemysłowej w poziomych lub pionowych kabinach lakierniczych.

Ze względu na swój kształt V i przesunięcie otworów, zachowuje do 16 kg na m2.
Ponadto dzięki plisowanemu filtrowi tekturowemu zapobiegającemu nadmiernemu rozpylaniu strumień powietrza pozostaje stały, podczas gdy na konwencjonalnych filtrach rozpylany strumień wysycha i zatyka się na powierzchni, co powoduje znaczną utratę prędkości powietrza. 

Jakości zastosowanych materiałów (specjalnie wytwarzanego papieru z recyklingu, kleje na bazie wody) nadaje sztywność filtrów.

Jakie są zalety filtrów kartonowych?

Wspomniane zalety filtrów kartonowych to wysoka wydajność i skuteczność przy prostym montażu. Tym samym, chronimy naszych pracowników przed zanieczyszczeniami powstałymi w procesie produkcji / wykonywania usług i oszczędzamy - m. in. na zwolnieniach pracowników, którzy wdychali niekorzystne dla organizmu substancje. Dodatkowo, lepiej chronione będą również wszelkie urządzenia wewnątrz fabryki, a także będziemy emitować czystsze powietrze do środowiska - to również bardzo istotna kwestia w prowadzeniu biznesu.

Również sam filtr kartonowy powstaje w wyniku procesów, które obecnie można nazwać najważniejszymi osiągnięciami w kwestii recyklingu. Takie filtry powstają z papieru, który był już używany w innej roli, a do usztywnienia filtra wykorzystuje się kleje na bazie wody. Taki filtr nie dość, że jest zdecydowanie trwały oraz skuteczny, to w dodatku wykonany jest z materiałów, które nie szkodzą środowisku naturalnemu. Wszystko to powoduje, że filtr kartonowy sam w sobie jest już elementem, który jest bardzo ekologiczny. I co ważne - w procesie jego utylizacji doprowadza się do tego, że po przekształceniu można go wykorzystać ponownie w innej roli.  

Ale to nie jedyne zalety. Sprawność procesu filtracji jest bardzo wysoka. Filtry harmonijkowe wykazują również odporność na niekorzystne z punktu widzenia systemu filtracyjnego zjawisko, jakim jest migracja pyłu z górnych warstw filtra do dolnych (co odbywa się czasami również z udziałem siły grawitacji). Dodatkowo, taki filtr nie jest trudny w montażu - również słabo przeszkolony personel poradzi sobie z jego wymianą.

Wkład jest ekologiczny, łatwo się magazynuje a koszty transportu nie są wysokie.

Filtr kartonowy labiryntowy Filtry używane jako pierwszy stopień filtracji.