WŁÓKNINA i MATA FILTRACYJNA

Włóknina filtracyjna Włókniny filtracyjne wstępne i skuteczne dostępne prosto ze stanu magzynowego

Maty filtracyjne FILTERM

Włókniny filtracyjne do filtracji powietrza FILTERM oferowane są w różnych klasach filtracyjnych. Najbardziej popularne to maty filtracyjne w klasach G2/EU2 ISO coarse 50%, G3/EU3 ISO coarse 60%, G4/EU4 ISO coarse 65% oraz M5 ePM10 50%. Potocznie określane jako filtry wstępne lub zgrubne.

Budowa włóknin filtracyjnych

Zróżnicowana gramatura przy zachowaniu progresywnej budowy zapewnia wysoką chłonność oraz skuteczność włóknin filtracyjnych. Zbudowane są w 100% z nierozerwalnych włókien poliestrowych łączonych termicznie w technice wielowarstwowej. Grubość mat to 9-25 mm w zależności od klasy filtracyjnej, jest bardzo ważna w aspekcie chłonności i skuteczności.

Jakie jest zastosowanie włóknin filtracyjnych?

Przeznaczenie włóknin to najczęściej filtracja zgrubna w instalacjach wentylacyjnych ogólnych, użyteczności publicznej, biurach, fabrykach, systemach klimatyzacji i sprzęcie. Włókniny filtracyjne doskonale nadają się do filtracji dużej objętości mocno zanieczyszczonego powietrza. 

Cechy i atesty włóknin filtracyjnych

Ważną cechą jest wysoka zdolność zatrzymywania pyłu przy niskim spadku ciśnienia i zachowaniu długiej żywotności. Dobrej jakości włókniny posiadają chłonność od 200 do 550 g/m2 w zależności od klasy.
Zgodne według klasy filtracji EN 779:2012,   ISO 16890 oraz niepalności według (DIN 53438-F1). Maty filtracyjne są wolne w 100 % od silikonu.


Wymiary oferowany mat:

Maty filtracyjne sprzedajemy w standardowych rolkach o wymiarach:
2m (szerokość) x 20mb (długość). 
Na specjalne zamówienie dostępne są maty o innych szerokościach lub docięte na formaty. Rolki spakowane są w mocne worki foliowe. Wymiar spakowanej rolki przy składowaniu to od 50 do 70 cm średnicy przy wysokości 202 cm.

Sprzedajemy również włókniny w wyższych klasach filtracji

W naszej ofercie mamy również maty w wyższych klasach filtracyjnych F6 i F7.


Dostępne są również włókniny węglowe, włókniny impregnowane węglem aktywnym oraz włókniny dezodoryzujące. Wszystkie skutecznie pochłaniają zapachy.

Włókniny do emulsji i chłodziw

Oprócz mat filtracyjnych do powietrza nasza oferta to również włókniny do emulsji, chłodziw i olei do obrabiarek CNC. Nasze maty wykorzystywane są między innymi przy szlifowaniu, polerowaniu lub frezowaniu. Wiskozy, maty polipropylenowe i poliestrowe dostępne są w różnicowanej gramaturze i nawoju.

Maty do rekuperatorów i szaf sterowniczych

W ciągłej sprzedaży posiadamy maty filtracyjne i włókniny do rekuperatorów jak i  szaf sterowniczych. Maty do szaf sterowniczych oryginalnie stosowane przez producentów oraz dobierane według wskazań klienta.

Mata filtracyjna Maty filtracyjne o wysokiej skuteczności
Włóknina do chłodziwa i emulsji Zróżnicowana gramatura włóknin filtracyjnych