WŁÓKNINA i MATA FILTRACYJNA

Włóknina filtracyjna Włókniny filtracyjne wstępne i skuteczne dostępne prosto ze stanu magzynowego

Maty filtracyjne FILTERM

Włókniny filtracyjne do filtracji powietrza FILTERM oferowane są w różnych klasach filtracyjnych. Najbardziej popularne to maty filtracyjne w klasach G2/EU2 ISO coarse 50%, G3/EU3 ISO coarse 60%, G4/EU4 ISO coarse 65% oraz M5 ePM10 50%. Potocznie określane jako filtry wstępne lub zgrubne.


Budowa włóknin filtracyjnych

Zróżnicowana gramatura przy zachowaniu progresywnej budowy zapewnia wysoką chłonność oraz skuteczność włóknin filtracyjnych. Dzięki takiej budowie, niepożądane cząsteczki nie osiadają na wierzchniej części filtra i nie powodują one przedwczesnego zużycia się włókniny. Zbudowane są w 100% z nierozerwalnych włókien poliestrowych łączonych termicznie w technice wielowarstwowej. Grubość mat to 9-25 mm w zależności od klasy filtracyjnej, jest bardzo ważna w aspekcie chłonności i skuteczności.

Jakie jest zastosowanie włóknin filtracyjnych?

Przeznaczenie włóknin to najczęściej filtracja zgrubna w instalacjach wentylacyjnych ogólnych, użyteczności publicznej, biurach, fabrykach, systemach klimatyzacji i sprzęcie. Włókniny filtracyjne doskonale nadają się do filtracji dużej objętości mocno zanieczyszczonego powietrza. Włókniny filtracyjne to skuteczny sposób ochrony delikatnych części sprzętu w lakierni - począwszy od precyzyjnych, ruchomych części, a skończywszy na płytkach drukowanych - dzięki włókninie, cząsteczki brudu, który zostanie skutecznie “wyłapany” z powietrza, nie osiądą w newralgicznych miejscach. Niezastosowanie włókniny lub zaimplementowanie nieodpowiedniej może spowodować nieprzewidziane awarie i przestoje w pracy fabryki.

Włóknina filtracyjna jest zatem bardzo uniwersalnym sposobem filtracji w przedsiębiorstwie lub fabryce. Można ją stosować właściwie w każdym miejscu, dbając o różne urządzenia lub części instalacji istotnych w danym budynku. Szerokie zastosowanie w przemyśle oraz ogromna przydatność w mniejszych firmach zajmujących się produkcją oraz usługami powodują, że włóknina filtracyjna jest jednym z popularniejszych produktów z branży filtracyjnej. Zabezpieczając elementy klimatyzacji, urządzenia elektroniczne, ruchome części maszyn oraz miejsca o szczególnym narażeniu na zanieczyszczenie powietrza ma się pewność, że niepożądane cząsteczki nie dostaną się w miejsca niepożądane. Włókniny są więc jednym z istotniejszych zabezpieczeń filtracyjnych - warto z nich korzystać.

Cechy i atesty włóknin filtracyjnych

Ważną cechą jest wysoka zdolność zatrzymywania pyłu przy niskim spadku ciśnienia i zachowaniu długiej żywotności. Dobrej jakości włókniny posiadają chłonność od 200 do 550 g/m2 w zależności od klasy.
Zgodne według klasy filtracji EN 779:2012,  ISO 16890 oraz niepalności według (DIN 53438-F1). 
Maty filtracyjne są wolne w 100 % od silikonu.


Wymiary oferowany mat:

Maty filtracyjne sprzedajemy w standardowych rolkach o wymiarach:
2m (szerokość) x 20mb (długość).
Na specjalne zamówienie dostępne są maty o innych szerokościach lub docięte na formaty. Rolki spakowane są w mocne worki foliowe. Wymiar spakowanej rolki przy składowaniu to od 50 do 70 cm średnicy przy wysokości 202 cm.

Sprzedajemy również włókniny w wyższych klasach filtracji

W naszej ofercie mamy również maty w wyższych klasach filtracyjnych F6 i F7. Są one przeznaczone do pracy w szczególnie trudnych warunkach - wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z niekorzystnym otoczeniem w kontekście zjawisk atmosferycznych oraz szczególnie mocno natężonej emisji niepożądanych w powietrzu cząstek.


Dostępne są również włókniny węglowe, włókniny impregnowane węglem aktywnym oraz włókniny dezodoryzujące. Wszystkie skutecznie pochłaniają nieprzyjemne zapachy.

Włóknina do drugiego stopnia filtracji

Umieszczając włókninę filtracyjną tuż za filtrami pierwszego stopnia uzyskujemy pewny system wyłapywania zanieczyszczeń - w momencie, gdy ich natężenie jest większe niż możliwości pierwotnie stosowanej filtracji. Włóknina świetnie nada się również jako filtr wstępny - wtedy główny filtr jest doskonale chroniony przed przedwczesnym zapchaniem. Dodatkowo, w takiej sytuacji spadają koszty obsługi systemu: mata filtracyjna zawsze jest bowiem prostsza w wymianie niż jakikolwiek główny filtr w przedsiębiorstwie.


Włókniny do emulsji i chłodziw

Oprócz mat filtracyjnych do powietrza nasza oferta to również włókniny do emulsji, chłodziw i olei do obrabiarek CNC. Nasze maty wykorzystywane są między innymi przy szlifowaniu, polerowaniu lub frezowaniu. Wiskozy, maty polipropylenowe i poliestrowe dostępne są w różnicowanej gramaturze i nawoju.

Maty do rekuperatorów i szaf sterowniczych

W ciągłej sprzedaży posiadamy maty filtracyjne i włókniny do rekuperatorów jak i  szaf sterowniczych.
Maty do szaf sterowniczych oryginalnie stosowane przez producentów oraz dobierane według wskazań klienta.Mata filtracyjna Maty filtracyjne o wysokiej skuteczności
Włóknina do chłodziwa i emulsji Zróżnicowana gramatura włóknin filtracyjnych