Kiedy stosować proszek kontrastowy?
Zalecana są okresowe testy szczelności instalacji. Takie działania prewencyjne konserwują filtr oraz pomagają wydłużyć żywotność całej instalacji bez potrzeby wymiany wszystkich worków filtracyjnych lub drogich napraw. Brak kontroli sprzyja również obniżeniu wydajności całego układu filtracyjnego. Ale nie tylko - proszek fluorescencyjny UV z powodzeniem można stosować również na etapie projektowania instalacji filtracyjnej. Już w początkowej fazie budowy można wyeliminować punkty krytyczne, które mogą wpływać negatywnie na wydajność całego systemu i powodować niekorzystne wycieki.
Istotne jest również to, aby proszek fluorescencyjny dopasowywać kolorem do odfiltrowywanych drobin. Zatem, jeżeli mamy do czynienia z zanieczyszczeniami z dużą ilością tlenków żelaza, należy zadbać o to, by nasz proszek był zupełnie innego koloru (tlenki żelaza świecą w świetle UV na czerwono - warto zastosować proszek zielony). Dalej, z innymi zanieczyszczeniami postępujemy analogicznie.
Wyniki audytu instalacji filtracyjnej
Wyniki audytu instalacji filtracyjnej należy zaprotokołować - wraz ze
wszystkimi znalezionymi wyciekami i uchybieniami. Po serwisie wynikających ze
znalezionych nieszczelności, warto wykonać audyt sprawdzający skuteczność
wdrożonych prac. Wyniki wszystkich kontroli powinny być dostępne przez dłuższy
czas dla techników oraz osób odpowiedzialnych za serwis urządzeń w firmie.
Nieszczelności w instalacji filtracyjnej doprowadzają do kolejnych,
nawarstwiających się awarii, a także niekorzystnie wyższych rachunków za prąd -
co wynika bezpośrednio z większego wysilenia np. elementów systemu wentylacyjnego.
Stąd, audyty instalacji filtracyjnych powinny być
przeprowadzane regularnie.
Dodatkowe akcesoria do proszków UV lampy
W ofercie posiadamy również niezbędne latarki i lampy UV. W zestawach znajdują się okulary i ładowarki.
Najbardziej popularne i uniwersalne kolory proszków UV:
pomarańczowy,
zielony,
różowy,
czerwony.
Proszek kontrastowy sprzedawany jest w poręcznych, ułatwiających podawanie wiaderkach po 5kg.
Dlaczego warto stosować proszek UV?
Proszek fluorescencyjny jest niesamowicie istotną częścią każdego przedsiębiorstwa, w którym istotną rolę pełni system filtracyjny. Za jego pomocą kontroluje się stan instalacji, co pozwala wyeliminować wycieki, spadki ciśnienia, słabe punkty systemu filtracyjnego. Dlaczego warto stosować proszek UV regularnie do sprawdzania pracy układu?
Optymalizacja kosztów energii: spadek ciśnienia spowodowany wyciekiem powietrza z układu może przyczynić się do bardziej wysilonej, mniej efektywnej pracy urządzeń takich jak wentylatory. Tym samym, zużyją one większe ilości energii elektrycznej - istotnie przyczyniając się do wyższych rachunków za prąd.
Ochrona środowiska i pracowników: proszek UV pozwala w porę zapobiec wyciekom powietrza z instalacji, które może być zanieczyszczone. Pracownicy i środowisko naturalne z pewnością będą nam wdzięczni za odpowiedzialne podejście do kwestii filtracji.
Ochrona maszyn i procesów produkcyjnych: chroniąc maszyny przed uszkodzeniem w wyniku osiadaniem na nich zanieczyszczeń zmniejszamy ryzyko powstawania awarii. Co więcej, również elementy nad którymi pracujemy - na przykład lakierowane elementy, będą mniej narażone na działanie niepożądanych cząstek.
Jaką ilość proszku należy użyć?
Rekomendowana ilość proszku to 0,5-1,5 kg na 100m2 powierzchni filtracyjnej, którą sprawdzamy. Wskazujmy, użycie proszku w innym kolorze drugi raz po uszczelnieniu, wymianie lub naprawie. Po podaniu proszku wentylator/filtr powinien być włączony 45-60 sekund. Proszek może być stosowany do temperatury max. 350 stopni Celsjusza.