PROSZEK FLUORESCENCYJNY UV 

Proszek kontrastowy i lampa UV Kolorowe proszki UV sprzedawane do kontroli filtrów i instalacji za pomocą lamp UV

Proszek kontrastowy i lampa UV

Proszek fluorescencyjny FILTERM potocznie zwany jako kontrastowy służy do sprawdzenia nieszczelności worków filtracyjnych oraz układów wentylacji.  Proszek do detekcji jest podawany do filtra przy nieoczyszczonym powietrzu, lampą UV kontroluje się stan układu, wkładów i całego filtra.

Proszek fluorescencyjny sprzedawany jest w kilku kolorach dzięki czemu po uszczelnieniu układu można wykonać kolejne próby. 

Kiedy stosować proszek kontrastowy?

Zalecana są okresowe testy szczelności instalacji. Takie działania prewencyjne konserwują filtr oraz pomagają wydłużyć żywotność całej instalacji bez potrzeby wymiany wszystkich worków filtracyjnych lub drogich napraw. Brak kontroli sprzyja również obniżeniu wydajności całego układu filtracyjnego. 

Ale nie tylko - proszek fluorescencyjny UV z powodzeniem można stosować również na etapie projektowania instalacji filtracyjnej. Już w początkowej fazie budowy można wyeliminować punkty krytyczne, które mogą wpływać negatywnie na wydajność całego systemu i powodować niekorzystne wycieki.

Istotne jest również to, aby proszek fluorescencyjny dopasowywać kolorem do odfiltrowywanych drobin. Zatem, jeżeli mamy do czynienia z zanieczyszczeniami z dużą ilością tlenków żelaza, należy zadbać o to, by nasz proszek był zupełnie innego koloru (tlenki żelaza świecą w świetle UV na czerwono - warto zastosować proszek zielony). Dalej, z innymi zanieczyszczeniami postępujemy analogicznie

Dodatkowe akcesoria do proszków UV lampy 

W ofercie posiadamy również niezbędne latarki i lampy UV. W zestawach znajdują się okulary i ładowarki. 

Najbardziej popularne i uniwersalne kolory proszków UV:

  • pomarańczowy,
  • zielony,
  • różowy.
Proszek kontrastowy sprzedawany jest w poręcznych, ułatwiających podawanie wiaderkach po 5kg.

Jaką ilość proszku należy użyć?

Rekomendowana ilość proszku to 0,5 kg na 100m2 powierzchni filtracyjnej, którą sprawdzamy. Wskazujmy, użycie proszku w innym kolorze drugi raz po uszczelnieniu, wymianie lub naprawie. Po podaniu proszku wentylator/filtr powinien być włączony 45-60 sekund. Proszek może być stosowany do temperatury  max. 350 stopni Celsjusza.