Włókniny i maty filtracyjne, Worki filtracyjne oraz Filtry kieszeniowe dla czystego powietrza

Filtry do oczyszczania powietrza Maty i wkłady filtracyjne dostępne prosto ze stanu magazynowe oraz na zamówienie

Bogata oferta naszych produktów to profesjonalnie wykonane worki filtracyjne, filtry kieszeniowe i kasetowe, a także szeroki wybór mat filtracyjnych i włóknin do chłodziw. Dla maksymalnego dopasowania towaru do potrzeb klientów, oferujemy możliwość personalizacji konkretnych produktów, dzięki czemu po wybraniu adekwatnego materiału, z którego dany filtr zostanie wykonany, zwiększona zostanie jego skuteczność, chłonność lub częstotliwość wymian.
Wykorzystanie włóknin filtracyjnych jest istotne ze względu na konieczność oczyszczania powietrza ze szkodliwego i uciążliwego pyłu, na przykład w kabinie lakierniczej. Dodatkowo, oprócz zastosowania celem poprawy jakości powietrza, włókniny filtracyjne stanowią także element składowy urządzeń wentylujących oraz wykorzystywane są jako maty filtracyjne lub włókniny do rekuperatorów.

Najpopularniejsze systemy filtracyjne - włókniny i worki filtracyjne

Do jednych z najbardziej powszechnie używanych produktów filtracyjnych należą włókniny i worki filtracyjne. Cechują się szerokim wyborem wykorzystywanych w nich tkanin, dzięki czemu osiągnąć można konkretne oczekiwane efekty dodatkowe, dopasowane do rodzaju pyłu, a także warunków pracy w zależności od temperatury i cech charakterystycznych pyłu. Dodatkowo możliwy jest do wybrania sposób mocowania worka filtracyjnego, a także odpowiedniego materiału do włókniny filtracyjnej. Włókniny i worki filtracyjne służą także jako część maszyn przemysłowych, jak sprężarki czy szafy sterownicze, również wówczas możliwe jest dobranie odpowiednio spersonalizowanego materiału zgodnie z zapotrzebowaniem klienta.

Specyfika filtrów kieszeniowych i kasetowych

Filtry kieszeniowe i kasetowe to jedne z podstawowych rodzajów filtrów. Produkowane są z wykorzystaniem włóknin filtracyjnych, które dobierane są zależnie od potrzeb klienta, a także warunków i jakości powietrza obecnych w pomieszczeniu, do którego zakupywane są odpowiednie filtry. Zależnie od preferencji i potrzeb klienta, filtry kieszeniowe i kasetowe mogą zostać wykonane z metalu bądź tworzywa sztucznego, a także w konkretnej grubości, wymiarach oraz ze specjalistycznymi funkcjami dodatkowymi.

Filtracja w przedsiębiorstwach - dlaczego jest tak ważna?

Przemysł nie może istnieć bez filtracji. Gdyby nie możliwość odfiltrowania niepożądanych cząstek - niemożliwe byłoby dostarczenie lakierowanych elementów w lakierniach bez skaz. Chyba nikt nie chciałby, aby na jego samochodzie pojawiały się brzydkie zacieki lub nawet wybrzuszenia. Co więcej, w biurach, przedsiębiorstwach wykorzystujących do produkcji toksyczne związki - warto dbać o czyste powietrze. Istotne jest to ze względu na zdrowie pracowników - czym czystsze jest powietrze w naszej firmie, tym bardziej zdrowi są nasi pracownicy. Odpowiedzialna filtracja w przedsiębiorstwach ma ogromne znaczenie i wiemy o tym w FILTERM.