Co powinienes zrobic przed zamowieniem filtra w FILTERM? Poradnik dla kupujacych

Załóżmy, że jesteś w FILTERM po raz pierwszy i na dobrą sprawę nie wiesz jeszcze, czego potrzebujesz, w jaki sposób złożyć zamówienie. Oczywiście, najprostszym rozwiązaniem tego problemu byłoby napisać: zadzwoń do nas i porozmawiaj z nami - a nasz doradca pomoże Ci we wszystkim. Ale, całość procesu można uprościć i te uproszczenia będą pomocne przede wszystkim dla Ciebie, drogi Kliencie.

 

Proces zakupowy filtra jest czymś zgoła odmiennym od np. zamawiania jedzenia na dowóz - to raczej oczywiste. Filtry są produktami specjalistycznymi, a ich obecność w przedsiębiorstwie jest rzeczą wręcz krytyczną. Takie miejsca jak kabiny lakiernicze nie mogą funkcjonować bez produktów filtracyjnych z tego względu, że już po pierwszym, drugim lakierowaniu, na lakierowanym elemencie pojawiłyby się skazy oraz zabrudzenia, które eliminowałyby daną rzecz z późniejszego użycia. Wyobraźmy sobie nowo polakierowane drzwi samochodowe, gdzie na czerwonym, błyszczącym lakierze pojawia się wybrzuszenie spowodowane przez niewielki paproszek. Taką skazę trzeba usunąć i właściwie całe drzwi polakierować od nowa.

 

Zakup filtra nie tylko do lakierni, ale właściwie jakiegokolwiek - patronowego, kartonowego, maty filtracyjnej lub nawet akcesoriów to coś, co warto najpierw dobrze zaplanować. Wskażemy na kilka scenariuszy i wskażemy Ci możliwe drogi rozwiązania Twoich problemów. Pamiętaj, w FILTERM zawsze uzyskasz fachową pomoc oraz wsparcie ekspertów w branży filtracyjnej!

 

Szukasz konkretnego filtra? Sprawdź, co musisz przygotować przed zamówieniem filtra

Nasza strona internetowa jest podzielona na sekcje, w których otrzymujecie informacje “w pigułce” o konkretnym produkcie. Dajmy na to, potrzebujecie włókniny filtracyjnej w FILTERM - to tylko pozornie najprostszy produkt z naszej branży. Po to właśnie opisujemy, jakie są parametry oferowanych przez nas filtrów, by klient miał szansę przygotować się do procesu zakupowego.

 

Spójrz na referencyjny artykuł dotyczący włóknin filtracyjnych

 

W informacjach w “pigułce” o włókninach filtracyjnych zawarliśmy informacje m. in. o wymiarach takiej maty: Klient otrzymuje jednoznaczną informację wedle której maty sprzedajemy w standardowych rolkach o wymiarach 2m szerokości x 20 mb długości. Specjalne zamówienia obejmują maty o innych szerokościach lub docięte na konkretne formaty. Zapewniamy informacje o tym, w jaki sposób pakowane są rolki mat filtracyjnych (mocne worki foliowe). Aby nasz Klient miał lepsze rozeznanie w zakresie technikaliów magazynowania mat filtracyjnych, umieszczamy informację o tym jakie wymiary ma rolka w trakcie składowania (od 50 do 70 cm średnicy przy wysokości 202 cm. Już na etapie przedzakupowym, Klient ma lepsze rozeznanie co do tego, jaką przestrzeń magazynową musi sobie wygospodarować.

 

Ale, w przypadku innych filtrów - ważne są również inne parametry. Doskonałym przykładem filtra, który jest niezwykle czuły na kwestie jego dopasowania, czy też uzgodnienia w trakcie sprzedaży wszelkich szczegółów jest worek filtracyjny. Wkłady do odpylaczy mają do siebie to, że powinny być ściśle dopasowane do obudowy odpylacza - w przeciwnym wypadku może dojść do tego, że system nie będzie realizować swoich zadań w sposób zadowalającym, a w krytycznych przypadkach - nawet do uszkodzenia worka lub samego urządzenia odpylającego! Stąd tak bardzo istotne jest, aby ustalić z naszym sprzedawcą wszelkie szczegóły i w sytuacjach, gdy nie jesteśmy pewni czegokolwiek, co dotyczy naszego odpylacza - nie warto podawać wartości “pi razy drzwi”.

 

Sprawdź artykuł referencyjny dotyczący worków filtracyjnych

 

W przypadku worków filtracyjnych, istotne jest to aby podać takie parametry jak:

- producenta i typ filtra,

- wymiary worka filtracyjnego (średnica lub szerokość na płasko, długość)

- sposób mocowania,

- wykonanie góry i dołu worka,

- stronę roboczą (wewnętrzna czy zewnętrzna)

- temperaturę pracy (chwilowa/stała) oraz właściwości pyłu,

-rodzaj zastosowanego aktualnie materiału, dodatkowe obróbki i wykończenia (np. Antyelektrostatyczne, przeciwogniowe)

-problemy jeśli takie występują przy obecnie stosowanych workach,

 

W przypadku worków filtracyjnych, nie ma mowy o w pełni uniwersalnych workach, które będą pasować do niemal wszystkich dostępnych na rynku odpylaczy. Dlaczego? Bo w branży filtracyjnej nie istnieje coś takiego jak “uniwersalny odpylacz”, który pasuje do każdego przedsiębiorstwa. Tego typu urządzenia są dostosowywane do wymogów konkretnej firmy, czasami są wykonywane w sposób niestandardowy, na zamówienie. Stąd tak duży rozstrzał w parametrach. Co więcej, różne typy pyłów bardzo mocno wpływają na końcowe parametry samych odpylaczy, podobnie jak i temperatura pracy, temperatury chwilowe, warunki zewnętrzne (gdy odpylacz jest stosowany na otwartej przestrzeni). Wszystko to powinno być jasno ustalone w trakcie budowania instalacji odpylającej / filtracyjnej i podobnie - powinno być uwzględniane w trakcie doboru odpowiedniego worka dla naszego odpylacza. Zaopatrując się w te informacje jeszcze przed kontaktem z FILTERM, oszczędzacie Państwo przede wszystkim Wasz czas. My naszym Klientom przeznaczamy tyle czasu, ile tylko tego wymagają. Chcemy jednak, by całość przebiegła z jak największą dbałością o Wasz zasób - właśnie w postaci cennych minut.

 

Gdy potrzebujesz porady lub zwyczajnie niezbyt dobrze czujesz się w temacie filtrów

Właśnie dlatego powinieneś do nas zadzwonić. W FILTERM, nasi doświadczeni specjaliści odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania dotyczące filtrów, ich specyfikacji, aktualnych norm oraz dobrych praktyk w zakresie budowania odpowiedzialnej i skutecznej filtracji. W momencie, gdy jesteś dopiero na etapie projektowania swojej instalacji filtracyjnej - jak najbardziej możesz poradzić się nas w zakresie tego, co będzie działać a co nie powinno lub nie może zadziałać w odpowiedni sposób. Nasz pracownik dokładnie określi, jakie są Twoje potrzeby oraz wskaże na rzeczy które wymagają szczególnej dbałości. Gwarantujemy, że niezależnie od tego jaki jest Twój problem - nie pozostawimy Cię z nim samego! Branża filtracyjna to nie tylko biznes dla nas, ale także pasja. Widać to - mamy nadzieję - po Bazie Wiedzy, którą skonstruowaliśmy przede wszystkim dla naszych klientów - tych obecnych jak i przyszłych, którzy do FILTERM trafiają po raz pierwszy.

 

Dobrze jest, by klient który się z nami kontaktuje, wskazał nam w jakim terminie potrzebuje zamówionych filtrów. Jako firma staramy się, aby każda realizacja trwała jak najkrócej i tym wyróżniamy się na rynku - zawsze jesteśmy cenieni za to, że dostarczamy to, czego potrzebuje przedsiębiorstwo w maksymalnie krótkim czasie. Chcemy jednak wiedzieć, czy rzeczywiście mamy możliwość spełnić oczekiwania Klienta. Nie chcielibyśmy, by ten został zaskoczony przez nadspodziewanie długi czas oczekiwania na dostawę z przyczyn, które nie zależą bezpośrednio od FILTERM. Mogą one być wynikiem nagłej sytuacji w łańcuchu dostaw po stronie producenta filtra. Jeżeli będziemy wiedzieć, jakie są oczekiwania Klienta pod tym względem - na pewno się dostosujemy. Świetnie jest także, gdy klient mówi nam jak często wymienia filtry - w czasie konstruowania cyklicznych zamówień, będzie to bardzo istotna informacja dla nas, byśmy zawczasu mogli przygotować nasze procesy pod powtarzające się zamówienia. Dobrym pomysłem będzie również podzielenie się z nami swoimi możliwościami magazynowymi, jak chodzi o filtry.

 

Czasami się o tym zapomina (a szkoda), jednak dobrze by był, by klient opisał nam swoje poprzednie doświadczenia z filtrami innych producentów. W skrócie - jeżeli miał inne filtry, dostarczane przez inny podmiot - dobrze by było, aby opisał nam swoje doświadczenia z nimi - czy wszystko było w porządku, czy te filtry były zadowalająco żywotne, trwałe i czy nie występowały żadne awarie, przestoje. Jeżeli klient dysponuje stanowiskiem lakierniczym i to jego dotyczy zapytanie - czy wszystko działa tam jak należy, czy występowały jakiekolwiek “zagadkowe” awarie sprzętu lub innych urządzeń. Nasz ekspert na podstawie takich informacji będzie w stanie wskazać Wam możliwe przyczyny Waszych kłopotów. Może wymagane jest to, aby została zastosowana dodatkowa forma ochrony filtracyjnej? A może dotychczasowe filtry były zwyczajnie niewystarczające? Powodów takich trudności może być wiele i istotne jest to, aby nam o nich powiedzieć.

FILTERM nie pozostawia swoich Klientów bez eksperckiej obsługi

Niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z nowym czy też stałym Klientem FILTERM - zawsze stosujemy najwyższe standardy obsługi. Skorzystaj i Ty z wiedzy naszych wspaniałych doradców oraz jakości gwarantowanej przez nasze przedsiębiorstwo. Zarówno Ty, Twoja firma jak i Twoi pracownicy - zasługujecie na to, abyście mieli dostęp do najlepszych rozwiązań filtracyjnych na rynku. Skontaktuj się z nami już teraz!