Czy filtry Paint stop sa gorsze od innych? Zdecydowanie nie! Oto dowod

Filtry Paint Stop można nazwać osiągnięciem branży filtracyjnej w zakresie ochrony urządzeń, produktów pracy, pracowników oraz procesów produkcyjnych przed działaniem mgły lakierniczej oraz innych zanieczyszczeń. Paint Stop absolutnie nie jest gorszym rozwiązaniem - jest zwyczajnie rozwinięciem znanych od lat rozwiązań, które zostały dostosowane do potrzeb specyficznych klientów.

 

Branża farbiarska, lakiernicza, meblarska, motoryzacyjna często bazują na korzystaniu z lakierów, podkładów - substancji raczej nieobojętnych chemicznie i mających dosyć specyficzne właściwości fizykochemiczne. Mgła lakiernicza nie dość, że jest toksyczna sama w sobie (tak samo, jak toksyczne potrafią być substancje, na które składają się lakiery, farby, kleje, podkłady i inne), to w dodatku bardzo skutecznie wnika w głąb urządzeń, potrafi wypychać cząsteczki oleju z elementów ruchomych maszyn, a i może wpływać na działanie układów wewnątrz szafek sterowniczych.

 

Filtry, włókniny Paint Stop - stworzone z myślą o stosowaniu ich wszędzie tam, gdzie ma się do czynienia z substancjami chemicznymi takimi jak farby, kleje, lakiery, bejce, podkłady i inne - to przede wszystkim proste, aczkolwiek skuteczne i niesamowicie efektywne podejście do budowy filtra. Włóknina Paint Stop charakteryzuje się między innymi budową progresywną - stąd istnieje oznaczenie odpowiednich części maty - wlotowej i wylotowej. Należy montować ją w pożądanym miejscu tylko w taki sposób, który uwzględnia przepływ powietrza - w przeciwnym wypadku może dojść do tego, że filtr nie będzie pracować efektywnie: szybko się wypełni odkurzem, co zablokuje dostęp do filtra (a raczej mniej ciasno upakowanych włókien) zanieczyszczeniom większym, które po prostu odbiją się od filtra i nie zostaną zneutralizowane.

 

Spotkaliśmy się z mitem, wedle którego filtry Paint Stop są gorsze w zastosowaniach niezwiązanych z farbami lub podobnymi substancjami. Ma to mieć związek z tym, że maty filtracyjne Paint Stop są skonstruowane w oparciu o substancje, które mają być bardziej efektywne w walce z zanieczyszczeniami związanymi bezpośrednio z mgłą lakierniczą. Jednak właściwości fizykochemiczne w przypadku innych typów niepożądanych cząstek miałyby być już mniej korzystne. To absolutna nieprawda - Paint Stop dotyczy bardzo specyficznego upakowania włókien szklanych(ciaśniej w głąb). Każda mata filtracyjna Paint Stop składa się z włókien  nierozerwalnych oraz zgrzewanych na gorąco warstwa po warstwie. To nie jest tak, że Paint Stop składa się z zupełnie czegoś innego.

 

Nasi klienci używają Paint Stop w innych zastosowaniach niż farby, lakiery i kleje

Doświadczenie i praktyka naszych klientów to dla nas najważniejsze wyznaczniki. To właśnie na tej podstawie jesteśmy w stanie ocenić przydatność konkretnych rozwiązań w branży filtracyjnej. Klienci często pytają nas o to, czy Paint Stop można używać także w innych miejscach. Można i czasami jest to nawet wręcz zalecane przez niektóre firmy, które działają w branży filtracyjnej. Przyłączamy się do tego typu podejścia - wiedząc o tym, jakie korzyści daje Paint Stop, możemy z pełnym przekonaniem to polecić każdej firmie, której zależy na czystym powietrzu - wolnym od niepożądanych cząstek. Mat Paint Stop używa się poza zastosowaniami wynikającymi wprost z nazewnictwa - chociażby w ochronie urządzeń w przedsiębiorstwach, gdzie procesy produkcyjne dotyczą nieco innych rzeczy, niż chociażby z użyciem agresywnych chemikaliów. Użytkownicy mat chwalą sobie takie wyróżniki jak niski spadek ciśnienia, użycie żywicy termoutwardzalnej, która zapobiega kruszeniu się maty, a także bardzo wysoka trwałość. Maty Paint Stop zwyczajnie są rozwiązaniem, które działa nie przez kilka zmian, dni a nawet miesięcy - można śmiało je wykorzystywać przez dłuższy czas - oczywiście do momentu ich napełnienia się przez zanieczyszczenia (co jest kwestią czysto indywidualną).

 

Co więcej, Paint Stop nie są rozwiązaniem skomplikowanym. Montaż jest niesamowicie prosty i intuicyjny - z zamontowaniem ich na swoim miejscu poradzi sobie personel z minimalnym przeszkoleniem.  Natomiast elastyczność i niekruszenie się wraz z zapełnianiem się - to bardzo istotne korzyści, na które zwraca się uwagę w dalszym ciągu, jak chodzi o łatwość aplikacji rozwiązania. Nie można zapominać o tym, że maty - również te Paint Stop - przechowuje się łatwo - w formie zrolowanej mogą spokojnie znajdować się w magazynie przez dłuższy czas, a ich skuteczność w stosunku do możliwości użycia to absolutnie najwyższy poziom.

 

Paint Stop doczekało się również rozwinięć w formie takich jak… filtry w obudowie kartonowej z wypełnieniem Paint Stop. Jest to właściwie połączenie dwóch typów filtrów - po to, aby wyciągnąć z nich jak najwięcej. Wypełnienie za pomocą technologii znanej z Paint Stop w obudowie kartonowej zwiększa w istotny sposób powierzchnię czynną filtracyjnie i doprowadza do zwielokrotnienia się korzyści, jakich doświadcza fabryka, w której stosuje się tego typu rozwiązanie. Paint Stop aplikuje się pod kratownicami w kabinach lakierniczych, w ścianach lakierniczych jako drugi stopień filtracji, w szafach sterowniczych jako zabezpieczenie do delikatnej elektroniki i w systemach wentylacyjnych - jako element zapobiegający gromadzeniu się cząstek farb, lakierów i innych zanieczyszczeń wewnątrz traktów doprowadzających / wyprowadzających powietrze z fabryki. Korzystanie z takich bezkompromisowych rozwiązań jak Paint Stop w zakresie oczyszczania powietrza w fabryce to również wartość w zakresie ochrony środowiska. Czym czyściej jest w fabryce - tym lepiej dla planety, którą - jak na razie - mamy tylko jedną. Do kolonizowania innych planet jest nam daleko, więc lepiej oszczędzajmy zasoby oraz dbajmy o ludzi, zwierzęta, rośliny, wody i gleby. Nie można dopuszczać do degradacji środowiska niezależnie od tego, co robimy.

 

Użycie mat Paint Stop to nie tylko podstawowe dla niej zastosowania!

Doskonale wiadomo o tym, że Stop Paint radzi sobie z wentylacją z malowaniu natryskowym, gdzie chroni się efekty prac fabryki przed działaniem mgły lakierniczej lub osadzaniu się drobin farb przed wydostawaniem się ze stanowiska lub kabiny. Jednak to nie jedyne korzyści, jakich się uświadcza w tym zakresie.

 

-       Paint Stop chroni także urządzenia. Wewnątrz kabin znajduje się sporo czujników, sterowników oraz komputerów, które mogą stać się pośrednimi ofiarami drobin, które wnikając głębiej - mogą spowodować istotne szkody. Nie wolno do tego dopuszczać, a obudowanie np. szafek sterowniczych, newralgicznych miejsc za pomocą mat to doskonałe zabezpieczenie!

-       Ruchome elementy maszyn mogą zostać uszkodzone przez osadzające się farby, lakiery, kleje i inne tego typu zanieczyszczenia. Budowa Paint Stop przemawia za skutecznością w zastosowaniach związanych z ochroną przed takimi zanieczyszczeniami. Warto z tego skorzystać.

-       Z Paint Stop korzysta się także w zastosowaniach wybitnie nastawionych na ochronę elektroniki. Stąd też, widzieliśmy już stosowanie tych mat np. w stanowiskach serwerowych, w centrach danych. .

-       Doświadczenie naszych Klientów to dla nas skarb - tym samym możemy sami nauczyć się więcej na temat tego, w jaki sposób stosowane są filtry. Pomysłowość zarządzających fabrykami jest spora i trzeba zwracać na to uwagę.

 

Paint Stop jest więc prostym, bardzo skutecznym i efektywnym sposobem na oczyszczenie fabryki i ochronę tego, co jest w niej cenne. Maty chronią także efekty naszej pracy i renomę - wspierając takie wartości jak jakość, pewność i ochrona środowiska naturalnego. Nie wolno o tym zapominać i trzeba mieć to na uwadze.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej o matach oferowanych przez FILTERM? Skontaktuj się z nami! Opowiemy Ci, w jakich jeszcze zastosowaniach możesz z nich skorzystać i jakie korzyści daje Paint Stop wszystkim fabrykom, gdzie są one aplikowane. Zaufaj naszemu doświadczeniu!