Czysta i bezpieczna lakiernia. Sprawdz jak to zrobic

Czysta i bezpieczna lakiernia to coś, co można zrobić w bardzo prosty sposób. Chcielibyśmy Was przeprowadzić przez meandry tego, co można zrobić w lakierni oraz malarni ku temu, aby było to miejsce nie tylko bezpieczne, ale również dobre dla naszych pracowników, a to jest przecież najważniejsze. Serdecznie zapraszamy do lektury naszego materiału, który jest oparty na doświadczeniach z ponad 10 lat istnienia w branży filtracyjnej.

 

Branża malarska oraz lakiernicza nie są branżami łatwymi wie o tym każdy, kto zaczynał przygodę z tego typu biznesem, wyobraźmy sobie sytuację, w której nie doświadczony lakiernik lub malarz ma do czynienia z bardzo trudną awarią, która polega na tym, iż konkretna maszyna nie chce działać. Jest to ogromny problem, gdyż bardzo często takie osoby biorą kredyty lub wydają mnóstwo pieniędzy na maszyny, które ni stąd ni zowąd nie chcą działać. Zdarza się nierzadko, że przyczyną tego typu stanu rzeczy jest awaria, której zdiagnozowanie jest niesamowicie trudne. Weźmy tutaj pod uwagę drobiny, które wnikają bardzo mocno w głąb szafek sterowniczych i niestety, ale wywołują mikrozwarcia, które nie są tak łatwe do zniwelowania. Czasami okazuje się, że potrzebna jest wymiana całych części, których cena opiewa nawet na kilkadziesiąt tysięcy zł. Nie jest to komfortowa sytuacja dla lakiernika, który nie był świadomy tego, w jaki sposób może działać to, Co dzieje się wewnątrz kabin lakierniczych, dlatego uczulamy na to, co może być problemem w kabinach lakierniczych w malarniach i zawczasu dajemy znać naszym klientom na to, co może ich czekać. Jeżeli nie będą oni używać filtrów odpowiedniej jakości. Na to co może pójść nie tak w tego typu miejscach       jest mnóstwo oraz dajemy proste rozwiązania na to, co możecie zrobić dla swojego biznesu, aby ten był jak najbardziej optymalny, ale bezpieczny. .Pod kątem i zarobków oraz nie powstawania nieprzewidzianych sytuacji, które mogą być bardzo uciążliwe, a umówmy się awarie maszyn mogą być niesamowicie kosztownymi rzeczami i raczej nikt nie chciałby sobie na nie pozwalać.

 

Filtry wielowarstwowe Columbus

Historia filtrów firmy Columbus jest niesamowicie pasjonująca. Powstała w 1965 roku. Jest znana z produktów, które świetnie realizują potrzeby klientów na rynku filtracyjnym. Najbardziej kojarzy się ona z bardzo efektywnymi filtrami typu PC PLEAT które są przeznaczone głównie dla lakierni. Owe rozwiązanie, które stało się standardem na rynku, zapoczątkowało serię innych podobnych produktów. Nie jest tajemnicą fakt, iż ta firma jest liderem jakości, oferując swoje produkty na całym świecie. Właściwie to trudno znaleźć kraju, w którym film żadna fabryka nie korzysta z produktów Columbus. .Jednak produkty tej firmy to nie tylko PC PLEAT niezwykle ciekawym produktem firmy Columbus są również maty filtracyjne, papierowe lub po prostu filtry papierowe, które są złożone z wielu warstw. Stoją za nimi patenty, których dotyczą autorskich technologii. Doskonale sprawdzających się w różnych zastosowaniach przemysłowych. Jeżeli poszukujesz innego filtra Columbus, możesz zapytać naszych ekspertów filtrem o rozwiązanie wprost dla ciebie.

 

Ogromną wartością filtrów Columbus jest to, że mogą one stanowić zastępstwo dla typowych włóknin filtracyjnych. W jaki sposób właściwie można powiedzieć, że zarówno maty filtracyjne jak i maty wielowarstwowe Columbus są czymś w rodzaju produktów komplementarnych? Co to oznacza? .Możliwe jest więc stosowanie ich zamiennie z typowymi włóknina mi, co trzeba w takiej sytuacji zrobić? Właściwie to nic wielkiego w przypadku mat wystarczy zdemontować wcześniej stosowaną i w jej miejsce zgodnie z poprzednimi wymiarami zainstalować matę filtracyjną od CI i to właściwie koniec adaptacji. Warto wiedzieć o tym, że maty od Columbus świetnie nadają się do stosowania w 2 stopniowych systemach filtracji i to czy będziemy stosować je jako filtracja wstępna, czy wtórna nie ma absolutnie żadnego znaczenia. Wszystko zależy od projektu instalacji filtracyjnej i tego jak realnie mamy szansę zastosować taką matę. Możliwe jest także stosowanie filtrów wielowarstwowych Columbus w miejscach, gdzie wykorzystywało się filtry splisowanego kartonu i w takiej sytuacji warto zadbać o ramy adaptacyjne które również dostępne są w naszej ofercie.

 

Warto sobie zadać pytanie o to, w jakich zastosowaniach można użyć filtry wielowarstwowe od Colombus Industries - można używać je właściwie w każdych warunkach i w każdym zakładzie lakierniczym: wiele warstw oznacza większą głębokość, większą pojemność oraz stały optymalny przepływ powietrza. Unikalna struktura filtra Columbus nie tylko zapewnia bardzo dużą pojemność.Ale również skuteczność zatrzymywania rzędu od 96 do 98%. Konstrukcja warstwy zapewnia optymalny ciągły przepływ powietrza w trakcie całego okresu eksploatacji filtr. Pozwala to utrzymać w doskonałym stanie miejsce, w którym wykonywane będzie malowanie natryskowe. Niski opór zmniejsza zużycie energii, a w konsekwencji emisje CO 2. Czego chcieć więcej?

 

Jako praktycy biznesu filtracyjnego musimy wskazać na bardzo istotną kwestię. Wydłużona żywotność filtra PC PLEAT Zapewnia większą elastyczność w harmonogramie konserwacji kabiny lakierniczej. Dlaczego? Wszystko dzieje się dzięki temu, że bardzo duża elastyczność odbywa się przy okazji zatrzymywania zanieczyszczeń przed zapchaniem się filtra. Filtr skrzynkowy działa zarówno przy wysokich, jak i niskich ciśnieniach powietrza przy różnych mieszankach farb, kieler, klejów oraz lakierów. Te wszechstronne filtry zapewniają skuteczność do 99,9% przy prędkości powietrza .1 m na sekundę i średnim spadku ciśnienia roboczego wynoszącego zaledwie 65 paskali. Rozwiązanie to oznacza mniejsze zużycie energii elektrycznej. To z kolei zaś oznacza, że wykorzystując filtr skrzynkowy od Kolumba Industries.Nie będziesz marnować pieniędzy, co przełoży się rzecz jasna na niższe rachunki za prąd. Te będą dodatkowo wytrzymywać znacznie dłuższy okres przydatności do zużycia i tym samym zmniejszyć ciśnienie w systemie recyrkulacji powietrza. Same korzyści w kabinie lakierniczej.

 

A co z filtrami kartonowymi?

 

W przypadku filtrów kartonowych harmonijkowych kluczowy jest efekt tak zwanej siły odśrodkowej. Cząsteczki, farby, lakieru lub nawet kleju zawierające się w strumieniu powietrza dostają się do środka i poprzez wielokrotną zmianę kierunku przepływu powietrza, osadzają się wewnątrz: nie dochodzi tutaj do osadzania się o filtrowanych drobin na częściach zewnętrznych tego kartonu - drobiny lądują na samym dnie jego krawędzi, a przepływ powietrza jest absolutnie niezaburzony. Warto więc wskazać na fakt, iż taki filtr jest również szalenie przyjazny dla środowiska. Takie filtry powstają z papieru, który już wcześniej był wykorzystywany w innej roli, a do usztywnienia filtra wykorzystuje się klej na bazie wody. Te filtr nie dość, że je zdecydowanie bardziej trwały oraz skuteczny, to w dodatku wykonany jest z materiałów, które nie szkodzą środowisku naturalnemu. Zastosowanie klejów na bazie wody wywołuje między innymi, że zachowuje się pełną chłonność połową medium filtracyjnego. Przy zdolności odpychania cząsteczek wody działa to jak swoista powłoka hydrofobowa. Tego typu filtry zapewniają bardzo wysoką sprawność procesu filtracji od 91 do niemal 99% wykazują również odporność na niekorzystne z punktu widzenia systemu filtracji zjawisko, jakim jest migracja pyłu z góry do dołu poprzez oddziaływanie siły grawitacji ze względu na swoją szczególną budowę.

 

Filtr kartonowy jest szalenie prosty w obsłudze, więc właściwie nie da się go zepsuć. Bez oczywiście fizycznej perforacji, nawet nie przeszkolony personel będzie w stanie wymienić go bez żadnych przeszkód. Warto mieć na uwadze również fakt, że jego wymiana nie będzie szczególnie częsta ze względu na idącą w parze z wysoką skutecznością, wydajność oraz dodatkową trwałością. Taki filtr kartonowy jest przyjazny środowisku, a koszty transportowania takich filtrów oraz ich magazynowania nie są wysokie. Wszystkie te cechy powodują, że z tego typu korzystają bardzo często takie branże, jak: motoryzacyjna, meblarska, metalowa, spożywcza i wiele innych. Nie jest to nic dziwnego. Tego typu filtry są w stanie działać środowisku, które jest bardzo mocno zanieczyszczone drobinami, których źródłem są farby, woski, podkłady, kleje, teflon i inne pyły przemysłowe. Również przemysł meblarski oraz natryskownie przemysłowy, szeroko korzystają z filtrów harmonijkowych.

 

A w jakich konkretnie miejscach stosuje się filtry kartonowe? Weźmy jako przykład montownie, w których znajdują się delikatna elektronika mogąca zostać dodatkowo zanieczyszczona przez swoje zawieszone w powietrzu. Minimalizacja tego ryzyka jest stuprocentowym obowiązkiem każdej fabryki. Jeżeli go nie spełniamy, narażamy się na dodatkowe koszty, awarie sprzętu związane z działaniem niebezpiecznych cząstek są trudne do zdiagnozowania i nierzadko stanowią one koszmar przedsiębiorców pracujących z farbami oraz klejami.

 

 

Wiesz już wszystko na temat czystej i zdrowej lakierni

Zdrowa, bezpieczna i czysta lakiernia to powinność każdej osoby, która. Zajmuje się zarządzaniem tego typu przedsiębiorstwem. Zaufaj FILTERM, jesteśmy w stanie pokazać ci, w jaki sposób powinna działać oraz prosperować odpowiednio przygotowana do tego lakiernia. Zaufaj naszemu ponad 10 letniemu doświadczeniu skontaktuj się z FILTERM już dziś.