Gdy standardowe rozwiazania nie wystarczaja. Filtry specjalne - czyli jakie?

Wśród standardowych filtrów znajdują się konstrukcje, które mogą znaleźć swoje zastosowanie w różnych firmach. Ale zdarza się tak, że mogą pojawić się potrzeby szczególne - które nie mają swojego odzwierciedlenia w żadnym z produkowanych masowo rozwiązań. Wtedy do głosu dochodzą filtry specjalne - produkty, które tworzy się z myślą o konkretnym przedsiębiorstwie, systemie filtracyjnym.

 

Klienci, którzy korzystają z usług FILTERM doskonale wiedzą o tym, że jesteśmy praktykami biznesu filtracyjnego - mamy przygotowanie nie tylko w zakresie teorii, jak i rzeczywistego użycia filtrów. Mając cały czas styczność z tymi produktami jesteśmy w stanie doradzać każdemu klientowi w zakresie ich aplikacji. Rozległe doświadczenie pozwala FILTERM ponadto tworzyć dla klientów filtry specjalne - takie, które nie są produkowane masowo i są w stanie pracować w tylko konkretnej aplikacji. Przedstawimy w tym tekście wszystko, co warto wiedzieć o filtrach specjalnych, ich specyfikacji oraz o tym, w jaki sposób FILTERM realizuje zlecenia na tego typu produkty.

 

Aby móc wprowadzić projekt filtra specjalnego do produkcji, najpierw trzeba zbudować projekt. Bazując na specyfikacji wskazanej przez klienta, skonstruujemy wszystkie założenia techniczne filtra specjalnego, które są konieczne do wdrożenia go w przedsiębiorstwie zajmującym się ich tworzeniem na zamówienie. Istotne jest więc, aby wszystkie wymiary zgadzały się w absolutnym stopniu. Nie do przyjęcia są sytuacje, w których jakikolwiek wymiar filtra nie zgadza się z tym, jaka jest specyfika danej aplikacji. Dlaczego? W FILTERM zależy nam na tym, aby dostarczane przez nas rozwiązania charakteryzowały się stuprocentową skutecznością. Jakiekolwiek dysproporcje w wymiarach mogą skończyć się tym, że konkretny filtr nie będzie pracować odpowiednio na swoim miejscu. W przypadku niezgodności wymiarów może dochodzić do awarii lub epizodów niewystarczającej wydajności lub trwałości. Przedsiębiorstwo istotnie traci na takich sytuacjach - stąd nasi specjaliści dbają o to, by wszystkie wymiary były pobierane w jak najbardziej profesjonalny sposób. Dostarczając projekt samodzielnie, trzeba pamiętać o tym, by był on możliwie najbardziej precyzyjny.

 

To samo podejście wdrażamy w przypadku każdych innych filtrów: gdy potrzebny jest konkretny typ pod niestandardowy wymiar, FILTERM jest w stanie zamówić u producenta wykonanie filtra który będzie pasował do danego urządzenia lub miejsca aplikacji - tak, aby nie wprowadzać do instalacji np. spadków ciśnienia w wentylacji lub wycieków. W FILTERM stworzyliśmy zestaw procesów, które działają na korzyść naszych klientów - warto zapytać naszych specjalistów o kwestie filtrów specjalnych, które można wdrożyć w przedsiębiorstwie. Wyjaśnimy, w jaki sposób działa proces dostarczania ich oraz jakie warunki należy spełnić, aby projekt został wdrożony do realizacji. Pokażemy ponadto, w jaki sposób projekty tworzymy my - tak, aby każdy klient mógł cieszyć się ze stuprocentowo skutecznych rozwiązań filtracyjnych.

 

Dbałość o zgodność z normami oraz dobrymi praktykami w branży filtracyjnej

Zestaw zasad którymi się kierujemy to absolutna dbałość o to, by każdy klient był zadowolony z naszych usług. Począwszy od złożenia zamówienia aż do dostarczenia klientowi zakupionych filtrów, monitorujemy cały proces - nie dajemy się zaskoczyć żadnym nieprzewidzianym wypadkom. Nasi klienci mogą być pewni, że dostarczony filtr będzie: zgodny ze specyfikacją, skuteczny, najwyższej jakości oraz spełniający założenia wyspecjalizowanych norm.

 

Ponadto, w procesie dostarczania filtra specjalnego do klienta - doradzamy również w zakresie użytkowania danego produktu. Edukujemy klientów w zakresie tego, jak doprowadzić do sytuacji w której filtr działa długo i charakteryzuje się pełną wydajnością oraz trwałością w danej aplikacji. Bazujemy na naszych wcześniejszych doświadczeniach i pokazujemy klientom najlepsze praktyki dotyczące stosowania filtrów, ich konserwacji oraz dbałości o środowisko naturalne. Doskonale wiemy o tym, jak istotna jest nie tylko skuteczność, ale i odpowiedzialność za czystość naszej planety. W końcu mamy tylko jedną.

 

Przykładem mogą być filtry patronowe - bardzo często w ich oparciu tworzone są przez nas oraz klientów filtry specjalne. Podstawą jest projekt - tworzony przez naszych specjalistów lub dostarczany przez klienta. Upewniamy się, że wszystkie wymiary są precyzyjne i dokładne. Wtedy jesteśmy przekonani o tym, że tworzone przez nas rozwiązanie będzie doskonale spełniało swoje zadanie. Następnie przechodzimy do fazy kontaktu z podmiotem, który będzie filtr specjalny tworzył - monitorujemy każdy aspekt jego produkcji i znajdujemy się w ciągłym kontakcie z producentem. Gdy filtry są dostarczane do FILTERM, sprawdzamy zgodność przygotowanych produktów z projektem. Jeżeli uznajemy, że wszystko jest w porządku - dalej filtry są przekazywane do naszego klienta. Musimy być pewni pełnej zgodności filtrów specjalnych z oczekiwaniami. W końcu to my odpowiadamy za jakość tych produktów. Stosowane w lakierniach proszkowych muszą charakteryzować się bardzo wysoką wydajnością, skutecznością oraz trwałością ze względu na trudne warunki panujące wewnątrz takiej lakierni. Sprawdzamy ponadto, jak wygląda kwestia regeneracji takiego filtra. Filtry patronowe mogą zostać zregenerowane na wiele sposobów. Najpopularniejszymi są: działanie sprężonego powietrza (najczęściej w formie impulsów) oraz za pomocą tzw. “Rewersji”. Mechanicznie należy odwrócić podmuch działający na filtr, przez co drobiny zostaną wypchnięte z filtra. Sprężone powietrze dla układu oczyszczania filtrów patronowych musi charakteryzować się odpowiednimi parametrami.

 

Dysponując bogatymi relacjami z firmami zajmującymi się produkcją filtrów na specjalne zamówienie klienta, jesteśmy w stanie szybko i skutecznie wprowadzić dany projekt do realizacji. Nasz klient otrzymuje ostatecznie filtr, który jest zgodny z jego oczekiwaniami - dodatkowo odbywa się to bardzo szybko. Możliwe jest ustalenie współpracy cyklicznej: tak, aby klient miał cały czas dostęp do wysokiej jakości wyrobów filtracyjnych zgodnych z jego projektem. Inwestycja w własny projekt oraz własny produkt może okazać się niezwykle lukratywna w przyszłości - uda nam się wtedy osiągnąć niezwykle skuteczną filtrację chroniącą nasze przedsiębiorstwo, naszych pracowników oraz środowisko naturalne.

 

W kręgu rozwiązań specjalnych w branży filtracyjnej trzeba również pamiętać o tym, by na bieżąco sprawdzać szczelność całej instalacji. Doskonałym akcesorium, które jest w stanie pomóc przedsiębiorstwu w audytach systemu filtracyjnego są proszki fluorescencyjne UV, które pozwalają w bardzo prosty sposób na sprawdzenie utrzymywania parametrów przez instalację. Proszek fluorescencyjny jest bardzo drobną substancją nanoszoną do wnętrza filtrów oraz systemów filtracyjnych w celach testowych. Gdy proszek zaczyna przepływać przez system, pozostawia śladowe ilości pozostałości na każdym materiale, który miał z nim kontakt. Po dokładnym naniesieniu proszku, system jest wyłączany w celu przeprowadzenia kontroli wizualnej przy użyciu światła UV. Aby pomóc utrzymać fabrykę w stanie zgodności z przepisami oraz dobrej kondycji w zakresie filtracji - zaleca się przeprowadzanie audytów instalacji filtracyjnej regularnie. Przeprowadzenie testu barwnikowego potwierdzi, że wszystkie elementy instalacji są prawidłowo zainstalowane i że w strukturze systemu nie ma nieszczelności lub uszkodzeń materiału filtracyjnego, które pozwoliłyby zanieczyszczonemu powietrzu dokonać kontaminacji istotnych miejsc w fabryce. Proszek i lampy do wykrywania nieszczelności wspólnie służą do identyfikacji nieszczelności w filtrze, dzięki czemu można uniknąć wymiany drogich części zamiennych. Niemożliwe jest korzystanie z lamp, gdy nie posiadamy proszku (i odwrotnie) W przypadku wycieku z filtra, poprzez dodanie fluorescencyjnego proszku do wykrywania nieszczelności, który świeci pod lampą UV, można zlokalizować nieszczelności, dzięki czemu wystarczy wymienić uszkodzone filtry lub naprawić elementy, które tego wymagają. Proszek i lampy do wykrywania nieszczelności wspólnie służą do identyfikacji nieszczelności w filtrze, dzięki czemu można uniknąć wymiany drogich części zamiennych. Niemożliwe jest korzystanie z lamp, gdy nie posiadamy proszku (i odwrotnie) W przypadku wycieku z filtra, poprzez dodanie fluorescencyjnego proszku do wykrywania nieszczelności, który świeci pod lampą UV, można zlokalizować nieszczelności, dzięki czemu wystarczy wymienić uszkodzone filtry lub naprawić elementy, które tego wymagają.

 

Specjalne rozwiązania to gwarancja jakości i doskonałego działania systemów filtracyjnych

Począwszy od specjalnych rozwiązań filtracyjnych, a skończywszy na proszkach UV - Twoja fabryka może wymagać rozwiązań rzadko spotykanych w innych fabrykach. Wybierając FILTERM masz gwarancję, że w Twojej fabryce są stosowane najwyższej jakości produkty charakteryzujące się bezkonkurencyjną skutecznością. Serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami!