Maty Columbus i filtry Columbus PcPleat - co to za filtry?

Na rynku można znaleźć wielu producentów produktów przeznaczonych dla branży filtracyjnej. Wśród nich szczególnie wyróżnia się firma Columbus, której trzonem oferty są maty oraz filtry PcPleat. Czym są te filtry, do czego służą i gdzie najlepiej je stosować? Tego dowiecie się w naszym artykule, który bezpośrednio poświęcamy produktom przedsiębiorstwa Columbus Industries.

 

Firma Columbus Industries powstała w 1965 roku i jest doskonale znana z produktów, które doskonale spełniają wszelkie potrzeby powstałe na rynku filtracyjnym. Najbardziej kojarzy się owe przedsiębiorstwo z bardzo efektywnych filtrów przeznaczonych głównie dla lakierni. PcPleat to rozwiązanie, które stało się niejako standardem na rynku, zapoczątkowując serię innych, podobnych produktów. Nie jest jednak tajemnicą fakt, iż Columbus jest liderem jakości, oferując swoje filtry właściwie na całym świecie. Trudno jest znaleźć kraj, w którym fabryka nie korzysta z owoców pracy Columbus Industries.

 

Misją Columbus Industries jest bycie liderem rynku w branży filtracyjnej poprzez bycie innowacyjnym, proaktywnym, wspierającym technicznie dostawcą wysokiej jakości produktów, które mają wymierną wartość dla klientów. Produkty są wytwarzane w środowisku sprzyjającym bezpieczeństwu pracowników oraz z wydajnością zaprojektowaną z korzyścią dla środowiska. Columbus Industries jest zaangażowany w dostarczanie innowacyjnych rozwiązań, które poprawiają jakość powietrza tam, gdzie się je stosuje. Jednym z celów firmy jest być światowym liderem w zakresie wydajnej filtracji HVAC, wydajnej filtracji farby, filtracji oczyszczającej powietrze oraz filtracji molekularnej.

 

Columbus PC PLEAT - co warto o nim wiedzieć?

 

Dzięki wysokiej zdolności zatrzymywania zanieczyszczeń, wysokiej wydajności i ekstremalnie niskiemu spadkowi ciśnienia, PC PLEAT firmy Columbus Industries wynosi zatrzymywanie zanieczyszczeń w przemyśle farbiarskim na nowy poziom. Wydłużona żywotność filtra PC PLEAT zapewnia większą elastyczność w planowaniu konserwacji kabiny: klient spędza więcej czasu na malowaniu, a mniej na wymianie filtrów. PC PLEAT nie pozwala, aby cząsteczki lakieru powstałe w wyniku nadmiernego natryskiwania zanieczyściły system recyrkulacji powietrza. PC PLEAT działa zarówno przy wysokich, jak i niskich przepływach powietrza w różnych mieszankach farb, chemikaliów i atomizacji. Te uniwersalne filtry zapewniają wydajność do 99,9%. PC PLEAT zużywa około 1/10 początkowego ciśnienia statycznego w skrzynce z przegrodą. Przy prędkości powietrza 1 m/s i średnim spadku ciśnienia roboczego do 65 Pa, rozwiązanie PC PLEAT oznacza mniejsze zużycie energii w fabryce, co oznacza kolejne oszczędności. PC PLEAT jest zatem rozwiązaniem kompleksowym i wartym uwagi.

Sam filtr PC PLEAT od firmy Columbus, to po prostu filtr skrzynkowy. Produkt charakteryzuje się ponadprzeciętnie wysoką wytrzymałością oraz skutecznością w walce z zanieczyszczeniami wewnątrz lakierni. W FILTERM bardzo często obserwujemy żywe zainteresowanie klienta tymi filtrami - nic dziwnego, bowiem PC PLEAT to bardzo udana konstrukcja, która w wielu sytuacjach potrafi sprawdzić się znakomicie. Jako filtr skrzynkowy, w jego wnętrzu znajduje się specjalnie zaprojektowane medium filtracyjne składające się z zabezpieczonego kartonu o bardzo specyficznej budowie “tunelowej”, która powoduje, że znajdujące się wewnątrz malutkie kanały “zbierają” zanieczyszczenia z powietrza poprzez jego zawirowania wewnątrz. Poza wysoką zdolnością separacji zanieczyszczeń z mgły lakierniczej, charakteryzują się one bardzo dobrymi parametrami przepuszczalności powietrza, przez co system wentylacyjny nie jest przeciążony i zużywa mniej energii elektrycznej. Jako że filtry skrzynkowe, a w tym PC PLEAT od firmy Columbus to akcesoria modułowe - ich wymiana jest intuicyjna, wręcz trywialna. Może ją przeprowadzać również personel, który uzyskał jedynie zdawkowe przeszkolenie z tego zakresu bez obawy o możliwość uszkodzenia miejsca montażu lub samego filtra PC PLEAT.

 

PC PLEAT to rozwiązanie dedykowane branży lakierniczej i w takim zastosowaniu sprawdza się wyśmienicie. Nie można jednak zapominać o tym, że PC PLEAT ma również świetne wyniki w branżach: metalurgicznej, meblarskiej, samochodowej, a także natyrskowej Potwierdza to doświadczenie firmy FILTERM na rynku - przeróżni klienci korzystają z filtrów PC PLEAT od firmy Columbus. Co przemawia za tym faktem? Nadają się one do filtracji zarówno drugiego jak i trzeciego stopnia (jako potrzebne niekiedy uzupełnienie standardowego podejścia filtracyjnego).

Pc PLEATpng

Columbus to nie tylko PC PLEAT. Poznaj maty filtracyjne od tego producenta

Niezwykle ciekawym produktem firmy Columbus są również maty filtracyjne papierowe, albo po prostu filtry papierowe wielowarstowe. Być może nazwa takiego filtra nie brzmi szczególnie nobilitująco, jednak kryje się za tym okraszona patentami firmy Columbus autorska technologia, która wykorzystywana jest w ogromnej rzeszy fabryk na całym świecie. Warto podkreślić, że podobnie jak PC PLEAT, mata filtracyjna papierowa od Columbus jest rozwiązaniem, które jest w stanie zastąpić standardowe maty znajdujące się w fabrykach. To powoduje, że przedsiębiorstwo łatwo jest zaadaptować do tych szczególnych produktów - uniwersalność to bardzo mocna strona wszelkich produktów of Columbus Industries.

 

Filtr papierowy Columbus składa się z kilku nakładających się na siebie warstw specjalnie perforowanego papieru, które zapewniają dużą powierzchnię przechwytującą. Otwory jednej z warstw są zorganizowane naprzeciwko poprzedniej. W cyrkulującym powietrzu powstają turbulencje, które powodują wychwytywanie cząstek stałych na poszczególnych warstwach filtra. Ponadto, każda warstwa papieru filtracyjnego ma inną strukturę. Otwory są stopniowo coraz mniejsze, a górne warstwy wolniej się zatykają niż dolne. Powoduje to regularne obciążenie wszystkich warstw papieru, a filtr zapycha się równomiernie na całej swojej głębokości. Wszystko to przyczynia się do wysokiej zdolności zatrzymywania i długiej żywotności filtra. Tam, gdzie wymagana jest wysoka wydajność filtracji, konieczne jest stosowanie filtrów Eurosupra. Kilka warstw papieru filtracyjnego po stronie wylotowej uzupełnione jest warstwą syntetycznego medium filtracyjnego o różnej strukturze. Te filtry Columbus są przeznaczone do oddzielania nadmiaru lakieru i farb w suchych kabinach lakierniczych i lakierniczych. Ze względu na fakt, że filtry mają wysoką zdolność zatrzymywania i bardzo dobrą wydajność, możliwe jest stosowanie ich praktycznie do większości płynnych farb, np. bazowych, wodorozcieńczalnych, nawierzchniowych, poliuretanowych, podkładów, plam, epoksydów, klejów itp.

 

Doświadczenia naszych klientów dobitnie pokazują, że stosowanie filtrów papierowych od Columbus jest niezwykle korzystne w kontekście zapewnienia odpowiedniej skuteczności procesu filtracji przy zachowaniu prostoty utrzymania całego systemu. Warto podkreślić, iż produkty od Columbus charakteryzują się potwierdzoną przez naszych klientów jakością. Na rynku filtracyjnym również panuje poprawne przekonanie, wedle którego wyroby tej firmy są bardzo wytrzymałe i potrafią zwyczajnie bardzo dużo znieść. Ponadto, są one bezproblemowe w montażu i pozwalają na oszczędność - pieniędzy, energii oraz czasu.

Columbus Eurosuprapng

Dodatkowe korzyści płynące ze stosowania filtrów od firmy Columbus

Warto zwrócić na istotną korelację między oboma zaprezentowanymi typami filtrów Columbus (nie są to bowiem jedyne produkty tego producenta!). Obydwa są zbudowane z papieru / tektury i jedynie elementy montażowe mogą składać się z innych materiałów (zależnie od wersji i zastosowania filtra od Columbus). To oznacza zatem, że utylizacja filtrów Columbus jest zasadniczo bardzo bezproblemowa i w odpowiednich warunkach jest korzystna dla środowiska - z pewnością korzystniejsza niż konieczność ponownego przetworzenia filtrów zbudowanych z tworzyw sztucznych różnego rodzaju. Również produkcja tych filtrów nie nastręcza wielkich problemów środowisku naturalnego - to oznacza, że korzystając z filtrów Columbus możemy pośrednio chronić środowisko naturalne.

 

Przy okazji warto zwrócić uwagę na fakt, iż filtry Columbus charakteryzują się wysoką jakością - oszczędzają tym samym nasze pieniądze. Nie jest konieczna ich częsta wymiana ze względu na bardzo wysoką trwałość. Dodatkowo, nie obciążają one w istotny sposób systemu wentylacyjnego - oszczędzając energię Po raz kolejny pośrednio wpłyniemy dzięki temu na stan środowiska naturalnego. To powinno nam podziękować za stosowanie filtrów Columbus. Ale podziękuje nam również przedsiębiorstwo - rzadsza konieczność wymiany filtrów oznacza oszczędność pieniędzy i wyższe zyski dla firmy.

 

Serdecznie zapraszamy do bliższego zapoznania się z filtrami Columbus, które oferujemy w FILTERM. Zapraszamy również do kontaktu - sprawdź, czy rozwiązania od Columbus Industries przydadzą się w Twojej firmie. A jeśli tak, skonsultuj z naszym ekspertem, jakie warto wybrać!