Oferta filtrow Columbus Industries. Jakie rozwiazania oferuje ten producent?

Columbus Industries jest jedną z tych firm, która naprawdę mocno zmieniła branżę filtracyjną. Ten dostawca filtrów, systemów filtracji oraz branży filtracyjnej ogółem, jako producent jawi się jako firma nie tylko innowacyjna, ale i ekologiczna. Wszystko między innymi dzięki temu, że jej filtry są uznawane za jedne z bardziej ekologicznych i przyjaznych środowisku naturalnemu - również ze względu na bardzo łatwy ich recykling.

 

Założona w 1964 roku firma Columbus Industries jest wiodącym światowym dostawcą produktów do filtracji powietrza w zastosowaniach domowych i komercyjnych. Firma oferuje kompleksowy zestaw wydajnych filtrów, które zapewniają bezpieczne i czyste powietrze dla firm różnych rynków. Szeroka gama produktów firmy Columbus Industries obejmuje zarówno filtry markowe, jak i filtry marki własnej, w których zastosowano doskonałą technologię umożliwiającą uzyskanie najwyższej wydajności przy najniższym spadku ciśnienia. Globalny zasięg Columbus Industries obejmuje siedem najnowocześniejszych, strategicznie zlokalizowanych zakładów w Stanach Zjednoczonych, Meksyku i Tunezji. Columbus Industries jest uznawana na całym świecie za złoty standard w dziedzinie filtracji powietrza - nic dziwnego, że tyle firm pyta nas o produkty tego renomowanego producenta. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom tych firm - opisujemy oferowane przez FILTERM rozwiązania od Columbus Industries, jednej z ciekawszych firm w branży filtracyjnej.

 

Czym jest Columbus PC PLEAT?

Jest to filtr, który świetnie zatrzymuje zanieczyszczenia - zwłaszcza te, które pochodzą od farb oraz lakierów. Są to najtrudniejsze zanieczyszczenia w niemal każdej fabryce - stąd też nie jest dziwne to, że Columbus Industries stworzyło tak ciekawy system służący do ochrony procesów produkcyjnych oraz usługowych przed niekorzystnym działaniem tych substancji. Produkt charakteryzuje się ponadprzeciętnie wysoką wytrzymałością oraz skutecznością w walce z zanieczyszczeniami wewnątrz lakierni. Sam filtr PC PLEAT od firmy Columbus, to po prostu filtr skrzynkowy. W jego wnętrzu znajduje się specjalnie zaprojektowane medium filtracyjne składające się z zabezpieczonego kartonu o bardzo specyficznej budowie, która powoduje, że znajdujące się wewnątrz malutkie kanały “zbierają” zanieczyszczenia z powietrza poprzez jego zawirowania wewnątrz. Poza wysoką zdolnością separacji zanieczyszczeń z mgły lakierniczej, charakteryzują się one bardzo dobrymi parametrami przepuszczalności powietrza, przez co system wentylacyjny nie jest przeciążony i zużywa mniej energii elektrycznej. Tunele wewnątrz filtra PC PLEAT od Columbus powoduje, że cząsteczki farby są rozbijane na mniejsze i tym samym - wszelkie drobiny osadzają się na medium filtracyjnym, które składa się z kartonu. Jako że PC PLEAT korzysta wprost z rozwiązania jakim jest filtr skrzynkowy - podobnie łatwa jest jego wymiana. Personel nawet z minimalnym przeszkoleniem będzie w stanie wymienić taki filtr w firmie - bezproblemowo i bez ryzyka jakiejkolwiek awarii, czy też uszkodzenia filtra. Jak wynika z naszego doświadczenia, z filtrów Columbus Industries o budowie skrzynkowej korzystają nie tylko lakiernie i malarnie, ale również i wszelkie inne przedsiębiorstwa z branż: spożywczej, farmaceutycznej, meblarskiej oraz odzieżowej. Właściwie, gdziekolwiek ma się do czynienia z procesami opierającymi się na obecności farb lub lakierów, tam można znaleźć filtry od Columbus Industries, które są jednymi z najlepszych w swojej klasie ze względu na ogromną niezawodność, ponadprzeciętną skuteczność i co istotne - przyjazność środowisku. Wiele firm, z którymi współpracuje FILTERM i które korzystają z filtrów od Columbus, wcześniej korzystały z typowych filtrów skrzynkowych z medium filtracyjnym z tworzyw sztucznych. Przejście na zupełnie inną technologię jest niezwykle intuicyjne w tym przypadku - ze względu na to, że filtry Columbus są filtrami komplementarnymi dla tego, co już obserwuje się w branży filtracyjnej. Oznacza to wprost to, że jeżeli korzystacie z filtrów skrzynkowych - wystarczy zamienić je na te od Columbus o tych samych wymiarach - to absolutnie wystarczy do tego, aby filtr mógł działać od razu w fabryce!

 

Mata filtracyjna od Columbus - ona też jest warta uwagi!

Bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem nie tylko w lakierniach są maty filtracyjne od Columbus Industries - tak samo, jak w przypadku PC PLEAT, składają się one z papieru, który ze względu na jego specyficzną budowę, świetnie chłonie nadmiar farby oraz mgłę lakierniczą. Składa się on z warstw nałożonej na siebie naciętego papieru kraft , która oferuje wysoką powierzchnię wychwytującą odkurz lakierniczy. W jednej warstwie, “dziurki” są ułożone tak, aby znajdowały się naprzeciw tych w warstwie poprzedniej. Powietrze przechodzące przez warstwy wpada w turbulencje, przez co na powierzchni filtra osadzają się drobiny cząstek stałych. Każda warstwa papieru filtracyjnego ma inną strukturę. Otwory są stopniowo coraz mniejsze, a górne warstwy wolniej się zatykają niż dolne. Jest to więc praktycznie “kalka” typowej budowy progresywnej, która jest dostępna w wielu włókninach - między innymi z Paint Stop, używanych w lakierniach oraz malarniach. Takie rozwiązanie jest niezwykle skuteczne - podobnie jak w przypadku włóknin i co więcej, tak samo proste w obsłudze jak produkty używające między innymi tworzyw sztucznych oraz włókna szklanego.

 

Stosuje się najczęściej trzy warianty mat filtracyjnych z papieru firmy Columbus Industries:

 

●     6 warstw papieru E42336R

 

●     8 warstw papieru E42338HC - E42338HCSLV

 

●     5 warstw papieru z dodatkową 1 warstwą włókniny filtracyjnej E423362

 

Warto wskazać, że filtry wielowarstawowe Columbus, również z włókniną syntetyczną świetnie poddają się procesowi recyklingu - to natomiast wiele mówi o ekologiczności maty. To oznacza zatem, że utylizacja filtrów Columbus jest zasadniczo bardzo bezproblemowa i w odpowiednich warunkach jest korzystna dla środowiska - z pewnością korzystniejsza niż konieczność ponownego przetworzenia filtrów zbudowanych z tworzyw sztucznych różnego rodzaju. Również produkcja tych filtrów nie nastręcza wielkich problemów środowisku naturalnemu. Papier, który służy do budowania mat filtracyjnych od Columbus Industries pochodzi wprost z recyklingu - a zatem nie bezpośrednio z drzew, a z zakładów, w których odzyskuje się papier do tworzenia produktów z papieru.

 

Widać więc jednoznacznie - firma Columbus Industries na rynku filtracyjnym wsławia się naprawdę atrakcyjnymi rozwiązaniami, które stanowią złoty standard w branży filtracyjnej - stanowią punkt odniesienia dla wielu firm, które tylko usiłują stworzyć podobnie skuteczne filtry. Jednak trzeba wiedzieć o tym, że Columbus Industries chroni swoje produkty za pomocą patentów - oznacza to, że niemożliwe jest stworzenie 1:1 takiego samego rozwiązania, jakie produkowane jest w jednej z siedmiu fabryk Columbus Industries na całym świecie. Tylko kupując oryginalne produkty tego producenta ma się gwarancję, że otrzymamy dokładnie to, czego potrzebujemy.

 

Interesują Cię filtry od Columbus Industries? Skontaktuj się z nami!

Columbus Industries to firma, która wielu fabrykom umożliwiła bardzo skuteczną oraz uniwersalną filtrację - bez wymiany dotychczasowych systemów odpowiedzialnych za oczyszczanie powietrza. Jeżeli dalej zastanawiasz się, czy jest to rozwiązanie dla Twojej firmy - skontaktuj się z nami! Opowiemy Ci więcej o produktach od Columbus Industries w ofercie FILTERM!