Dlaczego Paint Stop jest tak skuteczny?

Złotym standardem w zakresie filtrowania cząstek pochodzących z farb, lakierów oraz klejów jest mityczne Paint Stop - właściwie “święty Graal” technologii filtracyjnych. Uważamy, że o tym typie mat filtracyjnych mówi się zdecydowanie za mało - stąd uznaliśmy, że wyjaśnimy, z czego wynika ponadprzeciętna skuteczność i zaufanie klientów do takich włóknin.

 

Mówi się o tym, że są włókniny filtracyjne i jest Paint Stop. Po części możemy się z tym zgodzić, jednak nie jest to sformułowanie, które w stu procentach oddaje specyfikę tego tematu. Nikt nie umniejsza tradycyjnym włókninom filtracyjnym - w żadnym wypadku. Jednak Paint Stop implikuje znacząco inne zastosowanie i oznacza zasadniczo, że mamy do czynienia z włókniną, która po pierwsze - doskonale radzi sobie z wszystkim tym, co pochodzi z farb, olejów, lakierów oraz klejów. Po drugie - taka włóknina jest niesamowicie trwała i uniwersalna. Po trzecie - jest trywialnie prosta w użyciu nawet przez niewykwalifikowany do instalacji personel. W czym tkwi sekret Paint Stop? Postaramy się Wam przybliżyć ten temat tak mocno, jak jest to tylko możliwe.

 

Czytaj również: Jaki filtr do ściany lakierniczej? Poradnik

Mata filtracyjna Paint Stop - sekrety budowy

Włóknina filtracyjna jest zasadniczo prostym rozwiązaniem filtracyjnym, choć rzecz jasna przez wiele lat obecności w tej gałęzi produktowej ewoluowała, szczególnie pod kątem upakowania włókien. W przypadku Paint Stop sprawa jest o wiele bardziej złożona, bowiem nazywa się ją “ostatecznym rozwiązaniem”, jeżeli chodzi o separowanie drobin mgły lakierniczej od powietrza w fabryce. Dlaczego? Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na budowę progresywną włókien złożonych z włókna szklanego. Czym dalej wgłąb włókniny, tym włókna są upakowane ciaśniej. Dlaczego? Po to, aby większe drobiny nie torowały drogi mniejszym do wewnątrz filtra - włókniny. Ma to ogromne znaczenie w przypadku farb, olejów, lakierów oraz klejów, gdyż takie zanieczyszczenia w powietrzu nie są jednorodne. Ze względu na ów fakt, włókna są ułożone w ten, a nie inny sposób. Implikuje to również inną cechę mat Paint Stop - nie są one bowiem dwustronne (nie można ich aplikować bez uwzględniania strony wlotowej oraz wylotowej). Ale spokojnie - strona wlotowa oraz wylotowa są oznaczone - pomyłka w trakcie instalacji włókniny jest zasadniczo niemożliwa w normalnych warunkach.

 

Struktura maty filtracyjnej Paint Stop jest sztywna - utwardza się ją żywicą reagującą na ciepło. Dzięki temu, mimo elastyczności, mata zachowuje swoją fakturę, nie kruszy się pod wpływem naporu zanieczyszczeń oraz nie rozpada się i nie pęka. To wszystko powoduje, że mata filtracyjna Paint Stop jest w stanie wytrzymać naprawdę sporo w fabryce, gdzie zanieczyszczenia są nie tyle na porządku dziennym, co zwyczajnie stanowią typową “aurę” w pracy. Taka mata również nie wyschnie i nie spowoduje to zmniejszenia się efektywności filtracji poprzez włókninę.

 

Zastosowanie maty filtracyjnej Paint Stop

Mata Paint Stop mówi bezpośrednio o swoim zastosowaniu. Ma ona za zadanie przede wszystkim powstrzymywać drobiny farby przed osadzaniem się na powierzchniach, które są dla nas szczególnie istotne - a zatem tworzone produkty, przedmioty wykonywanych usług, czy też elementy sprzętów służących nam do codziennej pracy. Znajdują one swoje zastosowanie w kabinach, ścianach i automatach lakierniczych przedsiębiorstw zajmującego się lakierowaniem lub nakładaniem farb przemysłowych. Nierzadko stosuje się je również w roli filtrów znajdujących się w podłogach tego typu miejsc, a także jako główny element tzw. pierwszego stopnia filtracji (filtracji wstępnej). Nie bez znaczenia są również wentylatory oraz szafy sterownicze, w których znajdują się wrażliwe elementy elektroniczne.

 

Warto wiedzieć jednak (napiszemy o tym pokrótce), że mata Paint Stop to również rozwiązanie wykorzystywane w przemyśle spożywczym, elektronicznym oraz farmaceutycznym. Nie tylko lakiernie, jak widać korzystają z dobrodziejstw “wzmocnionej maty”, która jest w stanie odpowiadać również potrzebom takich przedsiębiorstw. Zastanówmy się jednak, dlaczego tak jest - odpowiedź jest bardzo, ale to bardzo prosta. W przemyśle spożywczym często wykorzystuje się oleje, a te mogą być równie niebezpieczne jak farba (nie są to tylko oleje typowo jadalne!). Przemysł farmaceutyczny korzysta z wysokiej skuteczności mat ze względu na wyśrubowane normy czystości wyrobów. Branża elektroniczna natomiast - ze względu na fakt, iż często stosuje się w niej lakiery, a także istnieje potrzeba ochrony delikatnych elementów na płytkach drukowanych.

 

Maty filtracyjne Paint Stop w FILTERM

FILTERM wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów oferuje włókniny Paint Stop o następujących parametrach: grubość - 3 cale; temperatura pracy (maksymalna) to 170 stopni Celsujsza. Chłonność - od 3200 do 4700 gramów na metr kwadratowy, gramatura - 220-240 g/mkw. Skuteczność filtracji wynosi od 93 do 97 procent. 

 

Dostępne szerokości mat filtracyjnych:  

●     0,45m; 

●     0,50m; 

●     0,60m; 

●     0,75m; 

●     0,85m; 

●     0,9m; 

●     1,0m; 

●     1,2m ; 

●     1,5m; 

●     2,0m.

 

Wszystkie maty filtracyjne dostarczane są w formie wygodnych do przechowywania rolek. Maty filtracyjne Paint Stop można zamówić również w innych szerokościach - na życzenie klienta.

 

Warto nadmienić, że mata filtracyjna Paint Stop swoje właściwości rozwija dopiero po rozłożeniu i delikatnym jej rozciągnięciu (ale nie tak, żeby ją porwać!). Warto również wskazać, że mata jest bardzo bezpieczna w przechowywaniu, co jest zdecydowanie dobrą wiadomością dla każdego przedsiębiorstwo. Włókno szklane nie jest łatwopalne, a zastosowana żywica nie zmienia właściwości fizykochemicznych maty. Oprócz standardowych mat Paint Stop, w FILTERM znajdą Państwo również filtry w obudowie kartonowej z wypełnieniem typu Paint Stop oraz filtry Paint Pocket.

 

Zalety wynikające ze stosowania mat Paint Stop

●     W przypadku stosowania w systemach wentylacyjnych, mata Paint Stop nie spowoduje spadku ciśnienia i zwiększonego wysilenia urządzeń wymuszających obieg powietrza. Tym samym - sprzęty te będą pracować dłużej, a także zużyją mniej prądu.

●     Maty Paint Stop nie są rozwiązaniami drogimi. W stosunku do swoich możliwości prezentują one ponadprzeciętnie dobry stosunek cena - korzyści. Zalecamy je każdemu przedsiębiorstwu, któremu mogą się one przydać.

●     Zwiększona trwałość implikowana przez utwardzenie żywicą oraz zastosowanie włókna szklanego powodują, że maty nie wymienia się szczególnie często. Tym samym, po raz kolejny oszczędzamy pieniądze - mniej zużytych mat = mniej wydanych pieniędzy.

●     Trywialnie prosty montaż - każdy pracownik może samodzielnie ją zamontować w pożądanym miejscu.

●     Odporność. Mata Paint Stop może być bez problemu przechowywana w każdych warunkach.

●     Uniwersalność zastosowań - można zamontować ją w szafach sterowniczych, pod podłogą kabiny lakierniczej, w newralgicznych miejscach dla ścian lakierniczych oraz stanowisk. To, gdzie umieścimy Paint Stop zależy tylko od naszych potrzeb.

●     Dopasowanie wymiaru jest niezwykle proste - a w FILTERM docinamy maty na zamówienie realizują potrzeby klientów

●     Mata Paint Stop jest bardzo wysokochłonna ze względu na progresywną budowę, jaką się charakteryzuje. Nie ma możliwości, żeby mata filtracyjna szybko odmówiła nam posłuszeństwa.

 

Mata filtracyjna Paint Stop, a ochrona środowiska naturalnego 

Czy możemy być ekologiczni stosując konkretne rozwiązanie w branży filtracyjnej? Jak najbardziej i mata Paint Stop jest tego żywym przykładem. Wystarczy sobie wyobrazić, jakie oszczędności poczyniamy, wykorzystując matę filtracyjną tego typu. Skoro zużyliśmy mniej mat filtracyjnych, to raczej przyczyniamy się do obniżenia śladu węglowego naszego przedsiębiorstwa i całej gałęzi przemysłu poprzez bardziej racjonalne wykorzystanie zasobów. Matę filtracyjną należy wyprodukować - a jeżeli zużyjemy ich mniej, będziemy mniej odpowiedzialni za procesy, jakich użyto do ich wytworzenia (oraz ewentualne zanieczyszczenie). W stosunku do typowych mat, różnica jest zauważalna.

 

Mało tego - warto zwrócić uwagę na fakt, iż mata filtracyjna jest bardziej chłonna niż standardowe, lepiej wychwytuje szkodliwe cząsteczki, które powinny znaleźć się tylko na filtrze - nigdy w środowisku naturalnym. Pewne jest to, że powietrze z fabryki prędzej czy później i tak trafi do atmosfery - warto więc, aby było ono możliwie jak najczystsze. Mata filtracyjna Paint Stop pozwala nam na to w stu procentach. Jesteśmy pewni, że gdyby każda fabryka korzystała z najlepszych możliwych filtrów, miałoby to istotny wpływ na stan naszego środowiska.

 

Wspominaliśmy również o tym, że ze względu na mały wpływ na przepływ powietrza w systemach wentylacyjnych, mata Paint Stop nie powoduje zwiększonego obciążenia wentylatorów wymuszających obieg powietrza. Większe obciążenie to większe rachunki za prąd - większe rachunki za prąd to większa partycypacja we wpływie na środowisko. Zmniejszając ów wpływ możemy być bardziej “eko” - a to obecnie bardzo istotny trend w każdej gałęzi przemysłu. Warto o tym pamiętać. Podziękują nam za to mieszkańcy okolic, nasi pracownicy oraz cała planeta - mamy ją tylko jedną i warto o nią szczególnie dbać.

 

Korzyści dla Ciebie, jakie daje włóknina filtracyjna Paint Stop

W przedsiębiorstwach oprócz pośrednich korzyści, liczą się również te prostolinijne, zdroworozsądkowe. Oszczędność energii, bezpieczeństwo - to wszystko jest jasne. Oszczędność pieniędzy - to również proste do wytłumaczenia. Ale, warto mieć na uwadze inną, bardzo istotną rzecz. Mata Paint Stop to również swego rodzaju ochrona dla pracowników w miejscu pracy. Odpowiednia filtracja to coś, co jesteśmy winni naszym pracownikom - drobiny farb lub lakierów w układzie oddechowym człowieka mogą doprowadzać do szczególnie niebezpiecznych chorób płuc lub oskrzeli. Dlaczego to takie istotne - raczej nie musimy tłumaczyć. Wykorzystanie odpowiedniej filtracji w firmie ma bezpośredni związek z ilością wystawianych przez lekarzy zwolnień w konkretnym przedsiębiorstwie - ma również wpływ na samopoczucie pracowników oraz ich zadowolenie z wykonywanej pracy.

 

Trzeba pamiętać, że pracownicy również obsługują nasze maszyny. Warto mieć na uwadze również fakt, iż osadzające się zanieczyszczenia na układach scalonych mogą powodować zwarcia - a stąd już prosta droga do niebezpiecznych awarii elektroniki. Te mogą owocować albo wadliwą pracą maszyn (co w procesie produkcji / usług może doprowadzać do wad), albo kompletnym ich unieruchomieniem. Nie tylko narażamy się na dodatkowe koszty, ale również na momenty frustracji pracowników, którzy muszą albo wykonywać pracę inaczej, ciężej, albo zwyczajnie nie mają co robić. To nie jest zdrowa sytuacja dla żadnej firmy.

Filtry lakiernia2png

Włóknina filtracyjna Paint Stop - to może być rozwiązanie dla Ciebie

Wierzymy w to, że każda firma na rynku zasługuje na wysokiej jakości filtrację. Zalety odpowiednio dobranej włókniny Paint Stop poznali Państwo powyżej. Uważamy, że do dodania jest sporo więcej - moglibyśmy na ten temat pisać książki. Ale firmowy blog nie jest na to miejscem. Włóknina Paint Stop to uniwersalne, skuteczne rozwiązanie dla każdego, kto boryka się ze szczególnie trudnymi zanieczyszczeniami. Stąd zapraszamy do kontaktu każdego klienta - jeżeli uważacie Państwo, że Paint Stop Wam się przyda - czekamy na Waszego maila lub telefon!