Filtr wielowarstwowy Columbus - wykorzystaj w fabryce

Uniwersalne, bezpieczne, skuteczne. Właściwie na tym moglibyśmy skończyć nasze rozważania na temat filtrów wielowarstwowych (mat filtracyjnych wielowarstwowych) przeznaczonych do stosowania między innymi w miejscach, gdzie występuje praca z lakierami, klejami oraz wszelkimi materiałami, które są przyczyną powstania niepożądanych zawiesin w powietrzu.  Zdecydowanie najlepszym wyborem jest filtr wielowarstwowy papierowy Columbus. Idealnie sprawdza się jako zamiennik mat poliestrowych oraz włóknin Paint Stop. Co wyróżnia filtry Columbus? Przede wszystkim warstwy ciętego, niepalnego papieru wykonanego w technologii KRAFT. Możliwe jest dobranie konkretnej konfiguracji filtra Columbus - z uwzględnieniem warstw papieru oraz jego ułożenia: wszystko w zależności od potrzeb konkretnego zakładu, w którym będzie on wykorzystywany. Wszystko to odbywa się przy zachowaniu pełnej skuteczności filtracyjnej. Nasi klienci najczęściej wybierają te filtry Columbus, które charakteryzują się 6, 7 lub aż 8 warstwami papieru. Możliwe jest także zastosowanie dodatkowej włókniny.

 

Filtry wielowarstwowe Columbus wykorzystuje się w ścianach, automatach oraz kabinach lakierniczych. Idealnie zatem nadają się do wszelkich miejsc, w których następuje praca z lakierami, farbami oraz klejami. Eksperci firmy FILTERM doradzą Państwu w zakresie doboru odpowiedniego filtra z uwzględnieniem aplikacji, pożądanej częstotliwości wymian, skuteczności filtracyjnej oraz rodzaju natrysku, który znajduje się w fabryce.

 

Nie wiesz jaki filtr dobrać do Twojej firmy? Skontaktuj się z nami! Wspólnie wybierzemy najlepsze rozwiązanie dla Ciebie!

 

Wielowarstwowość oznacza większą pojemność filtra, a tym samym - jego wyższą skuteczność oraz rzadszą konieczność jego wymiany. Ponadto, odpowiednia struktura bezpośrednio wpływa na przepływ powietrza, który jest niezwykle niski. Tym samym, mechaniczne elementy instalacji filtracyjnej zużywają mniej prądu, a Twoja fabryka jest bardziej ekologiczna. Dbałość o środowisko powinna być priorytetem każdego zakładu!

Columbus Eurosuprapng

Filtry wielowarstwowe Columbus - prosta adaptacja

Bardzo istotną cechą filtrów wielowarstwowych Columbus jest fakt, iż można je adaptować do systemów filtracji, które współpracowały z zupełnie innymi rodzajami filtrów. Dajmy na to, instalacje, w których dotychczas były wykorzystywane filtry z plisowanego kartonu( zobacz także nasz artykuł na ich temat), świetnie będą się nadawać do tego, aby zamontować w nich filtr wielowarstwowy Columbus. Wystarczy, że zostaną zastosowane odpowiednie ramy adaptacyjne stworzone przez Columbus Indistries i… gotowe. Ale nie tylko, producent filtrów Columbus z powodzeniem jest w stanie zastąpić również inne typy.

 

Doskonałym na to dowodem jest fakt, iż możliwe jest przekształcenie w komorę z filtrami suchymi takiej, która oparta jest na zasadzie kurtyny wodnej. Wystarczy, że instalację podda się usunięciu pompy, rur i metalowych płyt stanowiących kurtynę wodną. Następnie zainstalowaniu

pionowo ramy do mocowania otworu wentylacyjnego. Odległość płaszczyzny filtra od tylnej ściany komory, musi być co najmniej równa średnicy wentylatora.

 

Mówiąc o adaptacji, należy wspomnieć jeszcze o zaletach stosowania dwustopniowego systemu filtracji. To bardzo częsty kierunek w kontekście systemów filtracyjnych. Warto zwrócić uwagę na wkłady EUROSUPRA, które pozwalają na stworzenie dwustopniowej konfiguracji. Druga warstwa znacząco wpływa na skuteczność filtracji, a ponadto - stwarza ogromne oszczędności. Częściej bowiem będziemy wymieniać jedynie pierwszy filtr, natomiast drugi będzie wymagać wymiany bardzo rzadko.

 

Dlaczego filtry wielowarstwowe Columbus?

Warto spojrzeć na to z praktycznej strony. Warstwy filtracyjne w takim akcesorium są ułożone w taki sposób, by przepływające przez nie powietrze przechodziło przez coraz mniejsze rowki. To zaś wpływa na równomierne osadzanie się niepożądanych w powietrzu cząstek na filtrze. Jednocześnie, taka konstrukcja pozwala na jednostajne, ciągłe odparowywanie rozpuszczalników, które mogą niekorzystnie wpływać na cały proces filtracji. Tym samym, filtry wielowarstwowe są szeroko znane z ponadprzeciętnej trwałości, co pozwala na dłuższe interwały wymian. To w konsekwencji powoduje, że firmy wykorzystujące je zwyczajnie oszczędzają.

 

Oto co uzyskujesz dzięki wykorzystaniu filtrów wielowarstwowych Columbus:

 

●     Zależy Ci na osiągach? To świetnie! Filtry wielowarstwowe Columbus charakteryzują się bardzo wysoką skutecznością - zwłaszcza dzięki temu, że możliwy jest indywidualny dobór odpowiedniego filtra do stosowanej aplikacji.

●     Filtry Columbus nie są drogie, a interwały wymian są bardzo długie. To zaś oznacza oszczędności dla Twojego biznesu. Dobrze jest płacić mniej za konserwację systemu filtracji?

●     Możesz zastosować je we właściwie każdej firmie, która operuje w przemyśle lakierniczym. Nie musisz martwić się żadnymi ograniczeniami.

●     Zastanawiasz się nad filtracją w systemie dwuwarstwowym? Filtry Columbus sprawdzą się świetnie również w takim scenariuszu ich użytkowania. Filtracja wstępna, filtracja wtórna - nie ma żadnych przeciwwskazań.

●     Dzięki takiemu systemowi obniżysz koszty eksploatacji kabin, ścian, komór malarskich, a tym samym zmniejszysz koszty energii - szczególnie tam, gdzie dokonujesz adaptacji dla komór z kurtyną wodną.


Sprawdź naszą ofertę filtrów Columbus - FILTERM służy pomocą!

 

Wiesz już zatem niemal wszystko, co powinieneś, by podjąć dobrą decyzję co do wyboru filtra w swojej firmie, gdzie wykorzystuje się materiały lakiernicze. Filtry wielowarstwowe Columbus mogą być punktem zwrotnym w Twoim biznesie, a także mocnym atutem. Twoi pracownicy, klienci będą Ci niezmiernie wdzięczni. Podobnie będzie ze środowiskiem naturalnym, które nie jest obojętne na tego typu sprawy.

 

Jeżeli dalej jesteś nieprzekonany do filtrów wielowarstwowych, jesteśmy tutaj po to, aby Ci pomóc. FILTERM to zespół doskonałych ekspertów, którzy doradzą Ci w zakresie doboru oraz instalacji odpowiedniego dla Twojej firmy filtra. Skorzystaj z naszego doświadczenia i zmień tworzone przez Ciebie miejsce pracy już dzisiaj!