Paint Stop, a filtry wielowarstwowe Columbus – porownanie produktow

Stosowane w malarniach, lakierniach, warsztatach, ogólnie pojętym przemyśle - Paint Stop oraz filtry wielowarstwowe Columbus zdają się być zupełnie różnymi od siebie produktami. Okazuje się, że jednak mają ze sobą mnóstwo wspólnego - i nie chodzi jedynie o zastosowania w jakich można je spotkać. Zestawienie obok siebie Paint Stop z produktem od Columbus Industries ma sporo sensu i można odpowiednio umotywować. W jaki sposób?

 

Warto jednak wyjść od bardzo uniwersalnej w przemyśle prawdy: praca z klejami, farbami, podkładami, lakierami i innymi, agresywnymi chemikaliami może być niebezpieczna z wielu powodów. Nie chodzi jedynie o toksyczność tych substancji - nie jest niczym odkrywczym to, że środki ochrony osobistej w przedsiębiorstwach obchodzących się z nimi są złotym standardem. Trzeba pamiętać też o tym, że wyłapywanie z powietrza zanieczyszczeń związanych z tym przemysłem jest trudne, natomiast filtracja dobrana w sposób nieodpowiedzialny, nastawiony tylko na daleko idące oszczędności - to ślepa uliczka. Paint Stop, jako sposób wykonania maty filtracyjnej z budową progresywną oraz filtr wielowarstwowy Columbus to bardzo mocna odpowiedź na mgłę lakierniczą, olejową lub zawieszone w powietrzu odkurz podkładów. Spójrzmy na najważniejsze aspekty każdego z tych rozwiązań!

 

Oszczędzaj pieniądze - stosuj dobrą filtrację. Sprawdź dlaczego to takie ważne

Paint Stop - czyli standard w filtracji “ciężkiego kalibru”

Paint Stop nazywa się “złotym standardem” w filtracji związanej z farbami, mgłą lakierniczą, zanieczyszczeniami od olejów, lakierów i podkładów. Kabiny lakiernicze, tak liczne w przemyśle farbiarskim, motoryzacyjnym, meblarskim i wielu innych wymagają szczególnie mocnych rozwiązań dedykowanych najtrudniejszym do obsłużenia cząstkom niepożądanego brudu. Jednym z istotniejszych wyróżników Paint Stop jako szczególnego rodzaju mat filtracyjnych jest budowa progresywna. Co ona oznacza? Zagęszczenie włókien wraz z wnikaniem w głąb maty filtracyjnej zwiększa się, przez co wyłapywane są coraz mniejsze drobiny farby z otoczenia. Cała struktura mat filtracyjnych jest elastyczna oraz zapewnia bardzo niską utratę ciśnienia, co jest niezwykle istotne chociażby w wentylacji. Dodatkowo, maty filtracyjne Paint Stop są pokryte termoutwardzalną żywicą, która zapewnia ochronę przed czynnikami mechanicznymi. Co więcej, jej obecność zapobiega kruszeniu się medium filtracyjnego oraz jego wysychania w miarę osadzania się zanieczyszczeń.

 

Mata Paint Stop tylko na pierwszy rzut oka jest zwykłą matą - jej główną zaletą jest budowa progresywna, która powoduje, że większe drobiny nie blokują możliwości przenikania tym mniejszym. Wraz z progresją wgłąb maty, zwiększa się gęstość włókien i tym samym zdolność do separowania mniejszych cząsteczek farby, lakieru lub oleju. Trzeba mieć na uwadze bardzo istotnych fakt: w przemyśle uznaje się maty filtracyjne za niezwykle uniwersalne akcesoria służące do ochrony newralgicznych części urządzeń, chętnie wykorzystuje się je również do ochrony systemów wentylacyjnych. Serwisowanie elementów filtracji opartej na matach nie jest uciążliwe: maty są bowiem bardzo wytrzymałe i proste w wymianie. Paint Stop dzieli z matami filtracyjnymi te cechy - w trakcie aplikacji takiej maty należy jedynie pamiętać o tym, by instalować ją zgodnie z instrukcją - dlatego oznacza się odpowiednimi kolorami część wlotową i wylotową, by Paint Stop mogło spełniać swoje zadanie jak najlepiej. Zamontowanie maty w sposób nieprawidłowy zaowocuje tym, że nie będzie ona działać poprawnie.

 

Paint Stop jako technologia jest rozwiązaniem niezwykle uniwersalnym. Skuteczność tych mat powoduje, że wykraczają one poza swoje pierwotne zastosowania. Przedsiębiorstwa obcujące z oleistymi, agresywnymi substancjami ciekłymi, chętnie korzystają z ich bardzo mocnych zalet takich jak: prostota aplikacji, niewielka cena oraz ogromna skuteczność. Przedsiębiorstwa, o których pisaliśmy wyżej - malarnie i lakiernie wyznaczają w tym aspekcie trendy: maty filtracyjne Paint Stop są wręcz wymagane w tego typu miejscach - nie da się dostarczyć odpowiedniej jakości produktów bez odpowiedniego systemu filtracji opartego na tym konkretnym, specjalnym materiale. Skuteczny system filtracji gwarantuje w takich sytuacjach nie tylko odpowiednią jakość tworzonych przez nas produktów (lub świadczonych usług), ale również zapewnia bezpieczeństwo nam samym, naszym klientom oraz naszym pracownikom.

 

Filtr wielowarstwowy papierowy / mata wielowarstwowa  Columbus

Firma Columbus Industries w wyniku ciągłych badań i wieloletniej praktyki opracowała system oczyszczania powietrza, który daje doskonałe wyniki zarówno pod względem zdolności zatrzymywania cząstek, jak i wszechstronności zastosowań. System ten jest dostosowany do wszystkich obecnie stosowanych w przemyśle farb, lakierów oraz klejów zachowując przy tym bardzo korzystny stosunek jakości do ceny. Maty od Columbus Industries są one wykonane z wielu warstw niepalnego papieru KRAFT, który został nacięty i rozciągnięty. Poszczególne warstwy są ułożone w taki sposób, aby przepływ przez filtr był jak najbardziej przydatny w procesie oczyszczania powietrza. Opatentowany system nacięć oraz łączenia papieru jest gwarantem skuteczności: zwiększa to kontakt cząsteczek z wewnętrznymi “komorami” filtracyjnymi, a w konsekwencji zwiększa jego skuteczność. Poszczególne warstwy filtracyjne są nakładane na siebie tak, aby otwory, przez które przechodzi powietrze, były coraz mniejsze. Powoduje to stopniowy wzrost gęstości i równomierne osadzanie się cząstek w całej objętości filtra. Poszczególne warstwy papieru KRAFT są cięte pod różnymi kątami, co zwiększa powierzchnię kontaktu filtra przeciwpyłowego, umożliwiając jednocześnie ciągłe i swobodne odparowywanie rozpuszczalników.

 

Ze względu na dużą różnorodność farb i powłok pod względem ich właściwości, Columbus Industries opracowała filtr wielowarstwowy EUROSUPRA, będący połączeniem opisanego powyżej z dodatkową warstwą filtra z włókna syntetycznego. Taka konstrukcja pozwala na równomierne rozłożenie cząstek zatrzymanych w całym przekroju poprzecznym filtra. Ta cecha znacząco wpływa na wydłużenie żywotności materiału filtracyjnego, co z kolei obniża koszty eksploatacji instalacji. Trzeba przyznać, że Columbus Industries osiąga istotne sukcesy na polu techniki filtracyjnej. Warto wskazać, że filtry wielowarstwowe Columbus, również z włókniną syntetyczną świetnie poddają się procesowi recyklingu - to natomiast wiele mówi o ekologiczności maty. Co więcej, warto wskazać, iż maty wielowarstwowe Columbus są komplementarne dla mat filtracyjnych z powłoką Paint Stop. Bardzo często korzysta się z nich zamiennie - w zależności od tego, z jakich rozwiązań korzystać chce dana firma - może umieszczać w newralgicznych miejscach albo Paint Stop, albo filtr wielowarstwowy właśnie od Columbus Industries.

 

Zastosowanie filtrów wielowarstwowych oraz Paint Stop

Paint Stop oraz filtry wielowarstwowe mogą być stosowane również jako element bardziej skomplikowanych systemu filtracji powietrza. Co więcej, można wykorzystywać je również jako w pełni niezależny element filtracji powietrza. Możliwe jest dopasowanie produktu do parametrów wynikających z potrzeb klienta, warunków technicznych czy wymogów w zakresie skuteczności docelowej filtracji. Chłonność oraz przepustowość mat Paint Stop i Columbus powodują, że z powodzeniem stosuje się je nie tylko w przemyśle natryskowym czy lakierniczym (lub związanymi z nimi branżami), lecz również w maszynowniach, w sprężarkach, w szafach sterowniczych.

 

Zastosowanie odpowiedniej jakości elementów filtracyjnych takich jak maty Paint Stop oraz filtry wielowarstwowe Columbus m. in. w kabinach lakierniczych to gwarancja uzyskania produktu lub usługi odpowiedniej jakości. Niepożądane drobiny pochodzące z procesów związanych z lakiernictwem mogą przylepiać się do materiałów roboczych powodując niekorzystne skazy i sprowadzając na nas dodatkowe koszty. Nie bez znaczenia są również awarie sprzętów, które, jeżeli będą przez dłuższy czas narażone na działanie szkodliwych związków w farbie. Mgła lakiernicza potrafi wnikać do szaf sterowniczych i osiadać na delikatnych układach scalonych, powodując w efekcie zwarcia.

 

Filtry wielowarstwowe Columbus oraz maty filtracyjne Paint Stop to podstawowe produkty filtracyjne, z których warto korzystać. O filtracji jesteśmy w stanie rozmawiać godzinami - chcesz zapytać na o więcej szczegółów na temat naszych produktów? Zadaj nam pytanie lub zadzwoń! Nasi specjaliści są do Twojej dyspozycji.